Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DARPA pracuje nad czymś lepszym niż GPS

DARPA to częsty bohater informacji, które publikuję. Nie ma w tym jednak nic dziwnego biorąc pod uwagę pomysły, jakie wychodzą z tej agencji. Jednym z nich jest system pozycjonowania lepszy niż stosowany na całym świecie GPS.

Agencja przede wszystkim rozwija projekty, które mogą pomóc amerykańskim żołnierzom na polu walki. I nikt chyba nie zaprzeczy, że znajomość dokładnej pozycji, w której znajduje się żołnierz, jest jedną z najważniejszych informacji. Problem w tym, że lokalizacja określana przez satelity nie zawsze może być wyliczona. Wynika to z tzw. martwych stref - miejsc, gdzie sygnał satelity nie dociera - jak i z powodu zagłuszania sygnału satelitarnego. Dlatego właśnie naukowcy zatrudnieni przez amerykańską agencję pracują nad nowym systemem, który wyeliminuje powyższe ograniczenia. Przede wszystkim system ma pracować w czasie rzeczywistym. Ma też być bardziej elastyczny od GPS-a. Ujawnione informacje mówią o precyzyjnym urządzeniu, które składać się ma z odpowiednio skalibrowanych żyroskopów, akcelerometrów i zegarów, które będą w stanie śledzić aktualną pozycję nie opierając się na żadnych sygnałach radiowych.
Niektórzy spekulanci sieciowi żartują sobie, że urządzenie będzie rejestrować sygnały telewizyjne, radiowe, a nawet wyładowania atmosferyczne i na tej podstawie oznaczać aktualną pozycję. Pomysł ciekawy, chciałbym zobaczyć takie urządzenie, które daje 100% pewności działania. Ja podróżując samochodem mam czasem problem z falami radiowymi.
W każdym razie jest szansa, że za parę lat czekać nas będzie rewolucja w geolokalizacji, gdy system GPS zostanie zastąpiony czymś nowym.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube