ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wyświetlacz bez ramki - opatentowany

Kiedyś były małe i monochromatyczne, potem były duże i kolorowe, niedawno pokazały się elastyczne, a teraz są ... bez ramki. I mówię o wyświetlaczach.

Wielu producentów jakiś czas temu zapowiedziało prace nad wyświetlaczem, który pozbawiony będzie ramki. Chodzi o to, żeby zmaksymalizować miejsce na wyświetlany obraz - część roboczą. Niektórzy idą dalej i chcą zaproponować produkty, które nie będą miały ramki nie tylko w wyświetlaczu, ale i w samym urządzeniu. W każdym razie wyścig na wyświetlacze bez ramki trwał, ale już się zakończył. Zwycięzcą została firma Oppo z Chin, która opatentowała swoje rozwiązanie.
Oczywiście w sieci pojawiła się informacja na temat proponowanego przez chińczyków rozwiązania. Poszli oni trochę na łatwiznę i nie tyle pozbyli się ramki, co spowodowali, że stała się ona mało widoczna. Osiągnęli to poprzez zaokrąglenie krawędzi szkła pokrywającego ekran. Wykorzystuje to zjawisko dyfrakcji, które polega na zmianie kierunku rozchodzenia się fali na krawędziach przeszkód oraz w ich pobliżu. Dzięki temu użytkownik ma wrażenie, że przestrzeń robocza rozciąga się na całą wielkość panelu. Ciekawy pomysł, który oferuje wyświetlacz bez ramki, ale z ramką. Niemniej jest to tylko złudzenie.
Oppo nie poprzestało na patencie, w ciągu kilku dni od jego zarejestrowania chińczycy pokazali gotowe urządzenie - Oppo R7. Co prawda specyfikacja urządzenia nie została opublikowana, ale sieciowi spekulanci szacują, że będzie ono wyposażone w ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6795 oraz aparat o matrycy 20,7 Mpix. Aparat robi wrażenie, prawda?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube