Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Leap Motion i Razer razem - gracze oszaleją z radości

Razer to kolejny producent, który dołączył do grona firm, które oferują zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Ponieważ jednak jest to firma działająca w branży gamingowej, możemy się spodziewać, że OSVR Razera będzie spełniało oczekiwania graczy.

Zestaw Razer-a wychodzi trochę dalej niż urządzenia innych producentów. Przede wszystkim będzie wykorzystywał rozwiązanie zaprezentowane przez Leap Motion kilka miesięcy temu. Pozwala ono na sprawne manipulowanie wirtualnymi obiektami, dzięki czemu fizyczny kontroler zostanie zastąpiony ruchami dłoni w cyfrowym świecie. Obie firmy nawiązały na tyle bliską współpracę, że kupując OSVR, będziemy mieli Leap Motion zintegrowane w zestawie. Ułatwi to życie developerom, którzy w tym momencie będą mogli skupić się na programowaniu jednej platformy, a nie osobno okularów i Leap Motion, jak to jest w przypadku np. Oculus Rift, z którym czujnik również współpracuje.
Fizycznie OSVR nie różni się za bardzo od tego co oferują inne firmy: Oculus Rift, Samsung, Google itp. Wygląda to jak wielki okular z zasłonięta szybką, zresztą możecie to podziwiać na powyższym zdjęciu.
Tymczasem przedstawiciel Leap Motion zapowiedział, że firma pracuje nad umieszczeniem jeszcze większej liczby czujników w nowych modelach zestawów VR. Według Michaela Buckwalda - CEO i współzałożyciela firmy - ludzie używający zestawów VR, chcą również wyciągać ręce i dotykać cyfrowego otoczenia. Według niego, jest to najbardziej naturalny i intuicyjny sposób w jaki poznajemy czy odbieramy nasz świat.
Pierwsze zestawy OSVR mają trafić do użytkowników w maju tego roku. Już teraz można kupić swój zestaw w pre-orderze. Ja jednak poczekam na pełny holodeck, który już dawno pokazano w Star Trek-u.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube