Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Razer to kolejny producent, który dołączył do grona firm, które oferują zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Ponieważ jednak jest to firma działająca w branży gamingowej, możemy się spodziewać, że OSVR Razera będzie spełniało oczekiwania graczy.

Zestaw Razer-a wychodzi trochę dalej niż urządzenia innych producentów. Przede wszystkim będzie wykorzystywał rozwiązanie zaprezentowane przez Leap Motion kilka miesięcy temu. Pozwala ono na sprawne manipulowanie wirtualnymi obiektami, dzięki czemu fizyczny kontroler zostanie zastąpiony ruchami dłoni w cyfrowym świecie. Obie firmy nawiązały na tyle bliską współpracę, że kupując OSVR, będziemy mieli Leap Motion zintegrowane w zestawie. Ułatwi to życie developerom, którzy w tym momencie będą mogli skupić się na programowaniu jednej platformy, a nie osobno okularów i Leap Motion, jak to jest w przypadku np. Oculus Rift, z którym czujnik również współpracuje.
Fizycznie OSVR nie różni się za bardzo od tego co oferują inne firmy: Oculus Rift, Samsung, Google itp. Wygląda to jak wielki okular z zasłonięta szybką, zresztą możecie to podziwiać na powyższym zdjęciu.
Tymczasem przedstawiciel Leap Motion zapowiedział, że firma pracuje nad umieszczeniem jeszcze większej liczby czujników w nowych modelach zestawów VR. Według Michaela Buckwalda - CEO i współzałożyciela firmy - ludzie używający zestawów VR, chcą również wyciągać ręce i dotykać cyfrowego otoczenia. Według niego, jest to najbardziej naturalny i intuicyjny sposób w jaki poznajemy czy odbieramy nasz świat.
Pierwsze zestawy OSVR mają trafić do użytkowników w maju tego roku. Już teraz można kupić swój zestaw w pre-orderze. Ja jednak poczekam na pełny holodeck, który już dawno pokazano w Star Trek-u.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube