Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Cybernetyczna proteza za 300 dolarów - z łącznością bezprzewodową

Niedawno Robert Downey Jr. przekazał kalekiemu chłopcu cybernetyczne ramię wykonane na wzór Iron Man-a, dzięki czemu maluch może prawie normalnie funkcjonować, a jednocześnie mieć niezłą frajdę dzięki ręce superbohatera. Jednak Iron Man nie ma monopolu na cybernetyczne protezy. Niedawno japońska firma Exii równiez pokazała protezę, która ma całkiem niezłą moc obliczeniową.

Co ciekawe, cybernetyczne ramię kosztuje "tylko" 300 dolarów. A wbudowany w nie procesor ma moc obliczeniową porównywalną z telefonem komórkowym. Ramię prawie w całości wykonano przy pomocy drukarki 3D. Oprócz tego, że przekłada się to na niska cenę, to jeszcze ewentualne części zapasowe są stosunkowo tanie. Całe ramię jest dosłownie nafaszerowane elektroniką. Precyzyjne czujniki wykrywają impulsy elektryczne EMG, które powstają na końcu uszkodzonej kończyny, i zamieniają te impulsy w fizyczny ruch jaki wykonuje ramię.
Oczywiście nie mogło zabraknąć połączenia bezprzewodowego ze smartfonem czy tabletem. Po co? By móc poprawnie zinterpretować sygnały nerwowe i zainicjować ruch. A mój umysł wietrzący wszędzie spisek już widzi hakera, który przejmuje kontrolę nad ramieniem zmuszając je do wykonania ruchów, których właściciel protezy wcale nie chciał wykonać. Wyobraźcie sobie sytuację, gdy w autobusie taka ręka łapie dziewczynę za pośladek. Gwałt, rwetes (albo i nie), oskarżenia... biedny właściciel protezy sie tłumaczy, a w drugim końcu autobusu stoi haker się i śmieje. Tak więc w przeciwieństwie do projektantów różnych dzisiejszych gadżetów, ja bym uważał gdzie montuje się łącze bezprzewodowe.
Wracając do cybernetycznej protezy. Już teraz, pomimo że projekt dopiero niedawno wszedł w ostatnią fazę badań, jest długa lista oczekujących na ramię. Tymczasem konstruktorzy chcą przejść dalej i zaproponować swoje rozwiązanie jako platformę open sourcową - co na pewno przypadnie do gustu wielu osobom. Wyobraźcie sobie, że ściągacie darmowy projekt ramienia, idziecie do drukarni 3D, tam Wam drukują poszczególne elementy, sami lub z czyjąś pomocą składacie wszystko w całość i jeszcze możecie sobie dowolnie to zmodyfikować... Fantastyka!

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube