Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google przygotował tablet dla epidemiologów

Jednym z problemów, z którymi borykają się lekarze walczący z epidemiami jest sprzęt, który tak jak człowiek musi być chroniony przed wirusami. I mam tu na myśli te bardziej przyziemne wirusy, a nie cyfrowe, psujące czy wykradające dane.

Do tej pory lekarze stykający się z wysoce niebezpiecznymi chorobami, takimi jak np. Ebola, musieli zrezygnować z takich gadżetów jak tablety, na rzecz długopisu i papieru. Wszystko dlatego, że na obudowie takiego urządzenia można by przenieść niebezpiecznego mikroba, rozpoczynając nową epidemię, a odkażanie takiego urządzenia w odczynnikach uśmiercających wirusy spowodowałoby jego nieodwracalne uszkodzenie. Dlatego też, na zlecenie francuskiej organizacji Lekarze bez granic, Google zaprojektował i wykonał urządzenie, które może być poddawane detoksykacji. Jest to nic innego jak tablet zamknięty w obudowie z poliwęglanu, która wytrzymuje proces mycia chlorem. Urządzenie komunikuje się z serwerem bezprzewodowo (co nikogo nie dziwi), co ułatwia lekarzom dostęp do dokumentacji pacjenta.
Przydatność tego rozwiązania oczywiście wykracza poza przytoczoną Ebolę. Może ono być wykorzystane do walki z innymi chorobami zakaźnymi, które prędzej czy później się objawią. Google, wspólnie z Lekarzami bez granic, przygotowali to na zasadach projektu open source, dzięki czemu również inni będą mogli łatwo dostosować urządzenie do swoich potrzeb.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube