ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon w końcu wystartuje z dronami

Zarząd Amazona w końcu może odetchnąć. Po latach starań w końcu firma może rozpocząć testy bezzałogowych pojazdów latających, które mają być wykorzystane do szybkiego dostarczania przesyłek.

Zgodę na testy wydał Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA), który postawił jednak kilka warunków. Testy mogą być przeprowadzone przez zawodowego pilota, dron przez cały czas musi znajdować się w zasięgu wzroku i nie może przekroczyć pułapu 122 metrów. Testujący, co miesiąc będą musieli przedstawiać raport FAA z postępów testów.
Amazon pierwsze wnioski o zgodę na przeprowadzenie testów złożył już w 2013 roku. To wtedy zrodził się pomysł nowej usługi - Prime Air - w ramach której drony miałaby dostarczać do odbiorców przesyłki o wadze nie przekraczającej 2.3 kg. I to w ciągu 20 min od złożenia zamówienia. Według Jeffa Bezos, szefa Amazona, takie przesyłki stanowią ok 85% wszystkich zamówień. FAA od 2007 roku blokował możliwość komercyjnego wykorzystania dronów w charakterze kurierów. Jednocześnie jednak urzędnicy zapowiadali, że do 2015 roku ponownie przyjrzą się sprawie dronów. Ich obawy wynikały z faktu, że w ciągu ostatnich dwóch lat było 15 przypadków, gdy drony podleciały niebezpiecznie blisko lotnisk. Z kolei dziennikarze Washington Post wykazali, że od 2001 roku na ziemi rozbiło się 47 dronów wojskowych, a tylko od 2009 roku aż 23 cywilne. Liczby robią wrażenie, nic więc dziwnego, że urzędnicy postawili dość rygorystyczne warunki.
Na razie testy przeprowadzane będą w USA. Jednak wielu klientów Amazona na swiecie czeka na moment, gdy dron "zapuka" do ich drzwi z przesyłką, którą zamówili.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube