Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon w końcu wystartuje z dronami

Zarząd Amazona w końcu może odetchnąć. Po latach starań w końcu firma może rozpocząć testy bezzałogowych pojazdów latających, które mają być wykorzystane do szybkiego dostarczania przesyłek.

Zgodę na testy wydał Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA), który postawił jednak kilka warunków. Testy mogą być przeprowadzone przez zawodowego pilota, dron przez cały czas musi znajdować się w zasięgu wzroku i nie może przekroczyć pułapu 122 metrów. Testujący, co miesiąc będą musieli przedstawiać raport FAA z postępów testów.
Amazon pierwsze wnioski o zgodę na przeprowadzenie testów złożył już w 2013 roku. To wtedy zrodził się pomysł nowej usługi - Prime Air - w ramach której drony miałaby dostarczać do odbiorców przesyłki o wadze nie przekraczającej 2.3 kg. I to w ciągu 20 min od złożenia zamówienia. Według Jeffa Bezos, szefa Amazona, takie przesyłki stanowią ok 85% wszystkich zamówień. FAA od 2007 roku blokował możliwość komercyjnego wykorzystania dronów w charakterze kurierów. Jednocześnie jednak urzędnicy zapowiadali, że do 2015 roku ponownie przyjrzą się sprawie dronów. Ich obawy wynikały z faktu, że w ciągu ostatnich dwóch lat było 15 przypadków, gdy drony podleciały niebezpiecznie blisko lotnisk. Z kolei dziennikarze Washington Post wykazali, że od 2001 roku na ziemi rozbiło się 47 dronów wojskowych, a tylko od 2009 roku aż 23 cywilne. Liczby robią wrażenie, nic więc dziwnego, że urzędnicy postawili dość rygorystyczne warunki.
Na razie testy przeprowadzane będą w USA. Jednak wielu klientów Amazona na swiecie czeka na moment, gdy dron "zapuka" do ich drzwi z przesyłką, którą zamówili.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube