Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Życie pod lodem na księżycu Saturna?

Enceladus to księżyc Saturna, który przez wiele lat był niedoceniany przez naukowców. Dopiero sonda Cassini, która w 2005 roku zarejestrowała na jego powierzchni gejzery wyrzucane na wysokość 125 mil, zwróciła uwagę astronomów. Teraz, po latach badań, opublikowano dwie prace sugerujące, że gejzery spowodowane są gorącą wodą ukrytą pod grubą warstwą lodu. A skoro jest gorąca woda, jest i życie.

Gejzery powstają w wyniku hydrotermalnych pęknięć, które powstają w wyniku nagromadzonego pod grubą warstwą lodu. Ukryty tam ocean, którego głębokość szacowana jest na 6 mil może być pełen życia. Otwory powstałe w wyniku wybuchu gejzerów umożliwiają wprowadzenie do środka minerałów, które mogą być potrzebne organizmom żyjącym w wodzie.
Pierwsza praca opublikowana w magazynie Natur, przedstawia wnioski z badań z ostatnich czterech lat. W tym czasie naukowcy badali próbki pobrane przez sondę z najbardziej zewnętrznego pierścienia Saturna. Malutkie cząstki zawierały ziarna krzemionki wyniesionej przez wodę, którą wyrzucił gejzer. Ponieważ takie cząstki mogą powstać w wodzie z określoną ilością soli, odpowiednim zakwaszeniu i temperaturze, w sposób wyraźny wskazują na działania hydrotermalne pod oceanami księżyca Saturna.

enceladus02

Z kolei druga praca opublikowana w Geophysical Research Letters udowadnia, że na księżycu Saturna istnieją kominy hydrotermalne. Sugeruje też, że metan, który był zawarty w cząstkach gazu i lodu zebranych przez sondę Cassini jest produktem działalności hydrotermalnych. Co prawda nie znaleziono jednoznacznych śladów wskazujących na istnienie życia, niemniej jest to powód by agencje kosmiczne wysłały kolejne sondy, które zanurzą się w wodach Enceladusa i poszukają "kosmicznych braci".

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube