Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ostatnie informacje od Apple w pigułce

Ostatnie godziny w światowych serwisach technologicznych zostały zdominowane przez konferencję Apple i nowości ogłoszone przez koncern. Nie da się ukryć, że firma stawia duży nacisk na Smart Watche.

Konferencja, która odbyła się w San Francisco przyniosła wiele niespodzianek. Przede wszystkim okazało się, że firma stawia duży nacisk na lokowanie swoich produktów w takich dziedzinach jak media, zdrowie i oczywiście komputery. Dużą wagę kładzie też na tzw. wearables, czyli "inteligentne ubranka"
Na początku firma pokazała nową wersje Apple TV. Małe pudełko, które znajdowało się już w ofercie zostało podrasowane, a przy okazji zmniejszono jego cenę - do 69 dolarów. Co ciekawe, Apple załatwiło sobie wyłączność do usługi HBO Now, chociaż użytkownicy będą musieli płacić 15 dolarów miesięcznie. Za to będą mieć dostęp do filmów trzy miesiące wcześniej niż pozostali posiadacze HBO.
Kolejną rzeczą, którą zaprezentowało Apple był Research Kit - nowy zestaw narzędzi dla developerów. Przy jego pomocy można zamienić np. smartfon w narzędzie diagnozujące stan zdrowia. Przy jego pomocy można sprawdzić objawy takich chorób jak astma czy Parkinson.
Dużo nowinek zawiera w sobie zaprezentowany nowy MacBook. 12-calowy wyświetlacz Retina i konstrukcja zbliżona do tabletu - bez wentylatora, z jednym portem USB do ładowania i wyjściem wideo - to ciekawe i nowatorskie podejście. Nowy laptop dostępny będzie w kwietniu, w takich samych kolorach jak iPhone czy iPad. Za 1.299 dolarów.
No i w końcu przyszedł czas na Apple Watch. Wiele osób czekało na informacje to tym gadżecie od września. I chyba doczekali się, bo firma zaproponowała szerokie spektrum zegarków. To samo dotyczy ceny, która leży w przedziale od 349 dolarów do nawet 10.000 USD. Różnica wynika z materiałów, które wykorzystano do budowy - stal nierdzewna a nawet złoto. Pokazano również kilka przykładowych aplikacji, które pozwalają np. przywołać taksówkę (Uber) czy szybko odpowiedzieć na przychodzące wiadomości.
Najwięcej kontrowersji wzbudził brak portów w nowych MacBookach. Wynika to z tego, że firma stawia na synchronizację dokumentów i zdjęć za pomocą iCloud. Zwolennicy lokalnego przechowywania plików i nieufnie podchodzący do wszelkiego rodzaju chmur, będą więc musieli się do nich przekonać. Z kolei Apple Watch współpracuje tylko z iPhonem, co też może niektórych potencjalnych użytkowników zniechęcić. Zawsze jednak było wiadomo, że Apple wspiera swoją markę i jak widać nie zamierza z tego rezygnować.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube