Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Satalita do przewidywania suszy prawie gotowy

Według ekologów, w ciągu najbliższych lat coraz częściej będziemy mieli do czynienia z suszami. A ponieważ czasami ktoś ekologów słucha, NASA przygotowało satelitę, który jest w stanie mierzyć wilgotność gleby.

Trudno uwierzyć w to, że satelita umieszczony na orbicie ziemskiej jest w stanie zmierzyć wilgotność w glebie z odległości kilkudziesięciu kilometrów. A jednak to prawda. Na podstawie zgromadzonych przez satelitę danych, agencja chce przewidywać, które regiony są najbardziej zagrożone pod kątem zarówno suszy, jak i powodzi.
Satelita został niedawno wyniesiony na orbitę i przyszykowany do pracy. Wiązało się to z rozwinięciem szerokiej na 20 stóp (ponad 6 metrów) anteny, która służyć będzie do gromadzenia danych. Będą one przesyłane do Jet Propulsion Laboratory, w którym naukowcy przez 3 lata będą analizować przesyłane dane.
NASA nie jest jedyną agencją, która z dużej perspektywy przygląda się klimatowi ziemskiemu. Również europejska agencja kosmiczna ma projekt (już od 5-ciu lat), w ramach którego bada wilgotność Ziemi.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube