Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Ramnit zaatakował na dużą skalę - 3 tysiące komputerów odłączone od sieci.

Ramnit to program, który Microsoft (w zasadzie jego dział odpowiedzialny za rozwój aplikacji antywirusowych) opisał już w kwietniu ubiegłego roku. Dziś w wyniku działania tego programu Europol we współpracy z policjami innych europejskich krajów zidentyfikowały 3 miliony komputerów zainfekowanych przez tę aplikację.

Ciekawe jest to, że Ramnit w ubiegłym roku był dość złożonym, ale mimo wszystko standardowym złośliwym programem, przystosowanym do infekowania plików w Windows i wykradania haseł do FTP-ów i plików cookie. Nie jest to standardowy wirus, trojan czy robak - łączy w sobie cechy wszystkich trzech grup zagrożeń internetowych. I ciągle ewoluuje, czego efekt mamy dziś w postaci olbrzymiej grupy zainfekowanych komputerów. W ciągu roku Ramnit przeszedł od kradzieży haseł z dysków do kradzieży loginów i haseł do banków internetowych. Najbardziej ucierpieli użytkownicy w USA, Indiach i Bangladeszu.
Wszystkie zidentyfikowane komputery tworzące botnet (czyli zainfekowaną grupę komputerów, w których pozostający w ukryciu program pozwalał na sprawowanie zdalnej kontroli nad nimi) zostały odłączone od sieci. Wymagało to odłączenia 300 adresów IP, które były wykorzystywane przez hakerów. Policja wspierana była przez Microsoft (Ramnit rozpowszechniał się tylko przez komputery pracujące pod kontrolą Windowsa), Symantec i Anubis Network. Jak nietrudno się domyślić usunięcie programu nie jest proste. Ładuje się on do pamięci podczas startu komputera i na nowo instaluje jak tylko zostanie usunięty z dysku. Jednocześnie wyłącza programy antywirusowe - niebezpieczna bestia.
Remedium na program jest przygotowana przez specjalistów aplikacja, którą można pobrać ze strony Microsoftu. Warto na wszelki wypadek sprawdzić swój komputer.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube