IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ramnit zaatakował na dużą skalę - 3 tysiące komputerów odłączone od sieci.

Ramnit to program, który Microsoft (w zasadzie jego dział odpowiedzialny za rozwój aplikacji antywirusowych) opisał już w kwietniu ubiegłego roku. Dziś w wyniku działania tego programu Europol we współpracy z policjami innych europejskich krajów zidentyfikowały 3 miliony komputerów zainfekowanych przez tę aplikację.

Ciekawe jest to, że Ramnit w ubiegłym roku był dość złożonym, ale mimo wszystko standardowym złośliwym programem, przystosowanym do infekowania plików w Windows i wykradania haseł do FTP-ów i plików cookie. Nie jest to standardowy wirus, trojan czy robak - łączy w sobie cechy wszystkich trzech grup zagrożeń internetowych. I ciągle ewoluuje, czego efekt mamy dziś w postaci olbrzymiej grupy zainfekowanych komputerów. W ciągu roku Ramnit przeszedł od kradzieży haseł z dysków do kradzieży loginów i haseł do banków internetowych. Najbardziej ucierpieli użytkownicy w USA, Indiach i Bangladeszu.
Wszystkie zidentyfikowane komputery tworzące botnet (czyli zainfekowaną grupę komputerów, w których pozostający w ukryciu program pozwalał na sprawowanie zdalnej kontroli nad nimi) zostały odłączone od sieci. Wymagało to odłączenia 300 adresów IP, które były wykorzystywane przez hakerów. Policja wspierana była przez Microsoft (Ramnit rozpowszechniał się tylko przez komputery pracujące pod kontrolą Windowsa), Symantec i Anubis Network. Jak nietrudno się domyślić usunięcie programu nie jest proste. Ładuje się on do pamięci podczas startu komputera i na nowo instaluje jak tylko zostanie usunięty z dysku. Jednocześnie wyłącza programy antywirusowe - niebezpieczna bestia.
Remedium na program jest przygotowana przez specjalistów aplikacja, którą można pobrać ze strony Microsoftu. Warto na wszelki wypadek sprawdzić swój komputer.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube