Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mikroskopy elektronowe nie pozwolą złodziejom zatrzeć śladów

Kiedyś wydawało się, że nanoszenie numerów seryjnych na urządzenia, pozwoli zabezpieczyć je przed kradzieżą, ewentualnie szybko ustalić właściciela znalezionego przedmiotu. Szybko jednak okazało się, że złodzieje mają swoje sposoby i usuwają te numery, a policja jest bezsilna.

Naukowcy z the National Institute of Standards and Technology (Narodowego Instytutu Standardów i Technologii) prawdopodobnie znaleźli jednak sposób, na odzyskanie usuniętych numerów i dzięki temu zatrzymanie przestępców. Zaproponowali ono wykorzystanie mikroskopów elektronowych, które wykryją uszkodzone kryształy stali i układając je we wzór pozwolą na odczytanie numeru seryjnego. Nawet wtedy, gdy powierzchnia została wypolerowana. Ta metoda jest znacznie lepsza od stosowanych dziś rozwiązań wykorzystujących kwas lub trawienie elektrolityczne, które tylko czasami pozwalają na odzyskanie zeszlifowanych numerów.
Zanim jednak policjanci zostaną wyposażeni w mikroskopy minie trochę czasu. Niemniej, czas jaki można oszczędzić dzięki wykorzystaniu mikroskopu - badanie dzisiejszymi metodami zajmuje ok 3 dni, w tym czasie można zidentyfikować osiem numerów. Przy pomocy mikroskopu można ten czas skrócić do jednej godziny.
Możemy się jednak spodziewać, że z czasem pojawią się również "złodziejskie metody", które będą umiały wyprowadzić w pole również mikroskop elektronowy. To tylko kwestia czasu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube