Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mikroskopy elektronowe nie pozwolą złodziejom zatrzeć śladów

Kiedyś wydawało się, że nanoszenie numerów seryjnych na urządzenia, pozwoli zabezpieczyć je przed kradzieżą, ewentualnie szybko ustalić właściciela znalezionego przedmiotu. Szybko jednak okazało się, że złodzieje mają swoje sposoby i usuwają te numery, a policja jest bezsilna.

Naukowcy z the National Institute of Standards and Technology (Narodowego Instytutu Standardów i Technologii) prawdopodobnie znaleźli jednak sposób, na odzyskanie usuniętych numerów i dzięki temu zatrzymanie przestępców. Zaproponowali ono wykorzystanie mikroskopów elektronowych, które wykryją uszkodzone kryształy stali i układając je we wzór pozwolą na odczytanie numeru seryjnego. Nawet wtedy, gdy powierzchnia została wypolerowana. Ta metoda jest znacznie lepsza od stosowanych dziś rozwiązań wykorzystujących kwas lub trawienie elektrolityczne, które tylko czasami pozwalają na odzyskanie zeszlifowanych numerów.
Zanim jednak policjanci zostaną wyposażeni w mikroskopy minie trochę czasu. Niemniej, czas jaki można oszczędzić dzięki wykorzystaniu mikroskopu - badanie dzisiejszymi metodami zajmuje ok 3 dni, w tym czasie można zidentyfikować osiem numerów. Przy pomocy mikroskopu można ten czas skrócić do jednej godziny.
Możemy się jednak spodziewać, że z czasem pojawią się również "złodziejskie metody", które będą umiały wyprowadzić w pole również mikroskop elektronowy. To tylko kwestia czasu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube