Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Narzędzia wydrukowane w Kosmosie są już na Ziemi

Pamiętacie jak pisałem o narzędziach, które przy pomocy drukarki 3D zostały wykonane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Przesłano je na Ziemię i są poddawane testom, które mają określić wpływ nieważkości na ich "produkcję".

Już niedługo będzie wiadomo, czy astronauci mogą samodzielnie produkować potrzebne im narzędzia przy pomocy drukarek 3D. SpaceXDragon - pojazd kursujący pomiędzy powierzchnią naszej planety a stacja kosmiczną przywiózł narzędzia wraz z pełnym asortymentem danych i próbek związanych z drukowaniem 3D. Teraz naukowcy mogą porównać oryginalne narzędzia z ich kosmicznymi wersjami, sprawdzić wytrzymałość, dokładność wykonania itp. W zależności od efektów, drukarki 3D wejdą jako stałe wyposażenie stacji i późniejszych wypraw (m.in. na Marsa) albo nie wejdą.
Drukarki wykorzystywane przez astronautów są specjalnie zaprojektowane do pracy w mikrograwitacji. Drukują przy pomocy mikrowłókien z tworzyw sztucznych ogrzewanych w niższej temperaturze niż ma to miejsca na Ziemi. W międzyczasie Europejska Agencja Kosmiczna wysłała swój model drukarki na testy. Wszystko po to, by wyprawa lecąca na Marsa była wyposażona w najlepsze z możliwych urządzenie.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube