ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sieć radiowa może mieć większy zasięg

Każdy kto korzysta z sieci bezprzewodowej prędzej czy później spotyka się z problemem słabego zasięgu. Różne firmy proponują różne rozwiązania , ale to chyba firma Ethertronics z San Diego ma coś co może pomóc bezprzewodowcom.

Proponowane przez nią rozwiązanie bazuje na nowym aktywnym układzie anten. układ ten zaprojektowany pierwotnie dla telefonów komórkowych może rozwiązać problem wolnej sieci WiFi. Ethertronics posuwa się dalej i twierdzi, że EtherChip - nowy, zaprojektowany przez firmę moduł - może poszerzyć zasięg połączenia zapewniając przyzwoity sygnał w całym domu, bez konieczności korzystania z repeaterów. Proponowany układ wykorzystuje "aktywne algorytmy sterujące", generując wokół anteny wiele sygnałów i wybierając najlepszy, który łączy ją z anteną innego urządzenia.
Według GigaOM jest to rozwiązanie, które pozwoli na bezprzewodową pracę nawet wtedy, gdy nadajnik WiFi będzie znajdował się grubą ścianą czy sufitem. Ethertronics twierdzi, że proponowane przez nich rozwiązanie zwiększy siłę sygnału od 20 do 45 procent. Jeśli skorzysta się z routerów pracujących w standardzie 802.11ac wzmocnienie sygnału będzie jeszcze silniejsze. Dziś podobne chipy można znaleźć już w Samsungach Galaxy, ale projektanci uważają, że można go z powodzeniem montować w nowych routerach, co pozwoli zwiększyć ich wydajność. W końcu coraz więcej osób zaczyna korzystać z urządzeń mobilnych.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube