Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Masz dysk Toshiby, Seagate lub WD? Możesz być szpiegowany

Była afera z podsłuchiwaniem przez Amerykanów europejskich przywódców, a teraz jesteśmy blisko wybuchu kolejnej afery szpiegowskiej. Tym razem to spece z Kaspersky Lab wpadli na ślad nielegalnej działalności amerykanów.

Spece od ochrony antywirusowej odkryli, że dyski Seagate, Toshiby i Western Digital miały w swoim oprogramowaniu zaszyte programy spyware. Oprogramowanie pozwalało autorom na kopiowanie danych przechowywanych na nośnikach. Wystarczyło tylko podłączyć komputer do Internetu, a dane z napędów CD, kluczy USB i innych nośników podłączanych do takiego peceta mogły być zarchiwizowane w przepastnych bazach NSA lub innej agencji wywiadowczej. Problem w tym, że oprogramowanie szpiegowskie wbudowane było w firmware, nie wykrywały więc go żadne programy antywirusowe. I nie można się go pozbyć.
Kaspersky nie nazwał z imienia winnego wprowadzenia do firmwarów programu szpiegowskiego, ale też nie zawahał się przed wskazaniem na rząd USA. Firma zwróciła uwagę, że autorzy mieli dostęp do niezałatanych exploitów, które wykorzystali w cyberwojnie budując takie wirusy jak Stuxnet - które mają swoje źródło w Stanach. Większość ataków tego wirusa zanotowano w krajach, które "mają na pieńku" z USA, czyli w Chinach, Iranie, Pakistanie i Rosji. Fragmenty kodu spyware w firmware dysków mają takie samo źródło jak Stuxnet.
NSA nie komentuje "rewelacji" Kaspersky Lab. Jeśli jednak informacje te zostaną potwierdzone to USA znów staną przed kryzysem zaufania. Czy w związku z tym nasze dane przechowywane na dyskach są bezpieczne? Czy nikt nas nie podsłuchuje? W dzisiejszych czasach trudno w to wierzyć. Być może domowy komputer jest bezpieczny (o ile nie podpadliśmy służbom bezpieczeństwa), ale ... co jeśli oprócz Kasperskiego ktoś jeszcze wcześniej odkrył mechanizmy zaimplementowane w dyskach wspomnianych producentów?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube