Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przebić się światłem przez ścianę i zobaczyć co jest za nią

Jeśli myślisz, że Superman ma monopol na promienie X w oku - to jesteś w błędzie. Naukowcy pracują nad tym, by wykorzystać "normalne" promienie świetlne do zbadania co znajduje się za przeszkodą. I to bez różnicy czy taką przeszkodą jest mur, papier czy ludzka skóra.

Badania nad tego typu promieniami prowadzono już dawno, prawdopodobnie od momentu gdy Superman pochwalił się po raz pierwszy swoją umiejętnością. Pomijając wojskowe aspekty zastosowania takich promieni, również medycyna czeka niecierpliwie na coś, co pozwoli skanować ludzki organizm szybciej i taniej niż aparaty rentgena. Na razie naukowcy prowadzący badania nad światłem skupiają się nad absorbcją i rozpraszaniem się promieni świetlnych napotykających przeszkody. Niektórzy próbują np. "odbudować" rozproszone na przeszkodzie światło, tuż za nią.
Inne zespoły prowadzą badania nad optyką adaptacyjną, która wykorzystuje algorytmy obliczania ile zdjęć zostało zniekształconych przez atmosferę. Naukowcy chcą dostosować te rozwiązania do świecenia laserem przez odpowiedni modulator światła, w wyniku czego detektor z drugiej strony mógłby wyliczyć gdzie światło przechodzi, a gdzie i w jakim stopniu jest tłumione. W efekcie możnaby stworzyć jeden spójny obraz.

super-optics-2015-02-12-02

Pierwsze eksperymenty okazały się zaskakująco skuteczne. Zainspirowane wynikami inne zespoły naukowe postanowiły dostosować technikę pracy z ogniskowaniem fal ultradźwiękowych, które modyfikują częstotliwość światła laserowego. Przesunięte przy ich pomocy promienie świetlne są odbijane przez lustro, dodając do pierwotnej wiązki nową porcję energii tworząc tzw. "pochodnię wewnątrz ściany". W efekcie zespół otrzymał obraz fluorescencyjnych koralików, ukrytych pomiędzy dwoma nieprzezroczystymi warstwami.
Z kolei naukowcy z Paryża, już w ubiegłym roku, otrzymali przestrzenny obraz ucha żywej myszy. W ten sposób zapoczątkowali nową erę skanerów ciała. Pomimo tego, że przed nami jest jeszcze dużo pracy, technika obrazowania przy pomocy światła jest ważna nie tylko dla medycyny. Również archeolodzy czy konserwatorzy sztuki bardzo chętnie skorzystają z możliwości sprawdzenia tego co znajduje się pod kilkoma warstwami farby.
Niektórym naukowcom zadano pytanie czy będą tworzyć aplikacje na telefony, które pozwolą patrzeć przez zasłony prysznicowe. Pytany odpowiedział, że nie, ale ... znajdą się inni którzy to zrobią. A wtedy Google glass pokażą obraz taki jak skaner na lotnisku w filmie "Czy leci z nami pilot". W końcu niejeden chętnie by spojrzał na to, co inni ukrywają pod ubraniem.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube