Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mikroskopijne złote rurki wykryją i zniszczą komórki rakowe

Wygląda na to, że nanotechnologia to przyszłość medycyny, zwłaszcza w kwestii leczenia raka. Naukowcy z Uniwersytetu w Leeds z powodzeniem przetestowali złote nanorurki, które lokalizują i niszczą komórki rakowe.

Rurki pochłaniają promienie świetlne na częstotliwości bliskiej podczerwieni, dzięki temu można przy ich pomocy , stosując niskie natężenie światła odsłonić guzy, a przy pomocy wysokiego natężenia rozgrzać rurki i ich ciepłem zniszczyć komórki nowotworowe. Z kolei sam kształt może pomóc w dostarczeniu w tym samym czasie leku bezpośrednio do chorego miejsca.
Na razie przetestowano tę metodę w laboratorium na myszach, zanim więc trafi do szpitali mini jeszcze trochę czasu. Niemniej pierwsze wyniki są na tyle zachęcające, że naukowcy kontynuują badania. Zaproponowana przez nich metoda oszczędza czas, a przede wszystkim eliminuje efekty uboczne, które występują przy chemioterapii.
Jak dobrze pójdzie, to za jakiś czas spora część ludzkości będzie chodzić ze złotem w swoim ciele, a wyrażenie "złoty strzał" nabierze nowego znaczenia.
Ciekawe czy to spowoduje wzrost ceny złota. Może warto już teraz w nie inwestować?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube