ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsza rakieta ESA wystartowała i powróciła

Europejska Agencja Kosmiczna nie ma takich doświadczeń jak amerykańska czy rosyjska agencje kosmiczne. O ile z powodzeniem wyprowadziła na orbitę Ziemi kilka satelitów, o tyle do tej pory nie wysyłała rakiet, które po wykonaniu zadania miałyby wrócić na powierzchnię naszej planety. Dwa dni temu wysłała pierwszy pojazd, który odbył lot w dwie strony.

Misja 16-to metrowej rakiety Vega miała trwać godzinę i czterdzieści minut. Silnik zamontowany w kadłubie miał wynieść 2-tonową konstrukcję na wysokość 280 mil (ok 450 km). Na tej wysokości rakieta miała rozpocząć manewr powrotu. Dla obsługi z kontroli lotu był to prawdziwy sprawdzian, ponieważ rakieta musiała wejść w atmosferę Ziemi pod określonym kątem, by uniknąć spalenia. Lądowanie przewidziano ok 3.000 km od wyspy Galapagos.
Test udał się w 100 procentach. Rakieta po powrocie do atmosfery wypuściła spadochrony, na których powoli opadła w dół. Wylądowała w wodzie, na powierzchni której utrzymywały ją specjalne balony.
Teraz ESA analizuje zebrane dane, by wykorzystać je w locie drugiej przygotowywanej rakiety - PRIDE. Docelowo oczywiście mają powstać promy, które będą lądować na odpowiednio przygotowanych pasach startowych.
Dobrze wiedzieć, że Europa dogania USA i Rosję i zaczyna sama, swoimi siłami, eksplorować Kosmos. Pozostaje czekać na dzień, gdy Polska sama skonstruuje taką rakietę.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube