Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Policja używa programów przewidujących przestępstwa

Pamiętacie film "Raport mniejszości"? W filmie policja aresztowała przyszłych przestępców, zanim zdążyli popełnić zbrodnię. I po raz kolejny, to co było fantazją zamienia się w rzeczywistość.

Firma developerska PredPol zaproponowała oprogramowanie, które pozwoli policji przewidzieć, gdzie i kiedy, zostanie popełnione przestępstwo. Aplikacja bazuje na wprowadzonych wcześniej informacjach dotyczących aktywności gangów i innych przestępców. W trakcie analizy bierze pod uwagę również takie miejsca, jak bary, w których ludzie pod wpływem alkoholu wdają się w burdy. Na podstawie wskazań programu, policja może częściej patrolować wskazane miejsca, powstrzymując ewentualne przestępstwa zanim zostaną one popełnione.
Są już pewne sygnały, które wskazują, że wykorzystanie tego programu może przynieść konkretne korzyści. Program wykorzystują takie miasta jak Atlanta, Los Angeles czy Santa Cruz i wszędzie zmalała przestępczość. Ciągle jednak prowadzone są badania, które mają na celu poprawienie algorytmów przewidywania przestępstw. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że program działa. Nawet małe zmniejszenie przestępczości to już coś.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube