Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Japoński hotel zatrudni roboty w roli recepcjonistów

O zatrudnieniu robotów w roli recepcjonistów czy pracowników punktów informacyjnych mówiło się już dawno. Ale dopiero teraz są konkretne plany, które mają wykorzystać humanoidalne roboty do pracy wykonywanej przez ludzi.

Prefekturze Nagasaki powstać ma hotel Henn-na, w którym zatrudnionych będzie aż 10 robotów, z których trzy zostaną wyposażone w moduły pozwalające im na obsługę obcojęzycznych klientów. Kokoro - producent robotów - nazwał je actroids. I niestety ... nie uda się ich przekabacić na lepszy pokój.
Ale recepcjoniści to nie jedyne roboty, które będą obsługiwały gości w tym hotelu. Pojawią się również roboty - bagażowi - które zajmą się schowaniem i przemieszczeniem bagażu do pokoju. Za porządek w pokoju będą odpowiadać roboty - pokojówki, które zadbają o sprzątnięcie pokoju, dostarczenie czystych ręczników itp. Jednak roboty to nie jedyne nowoczesne rozwiązania, które będą tam zaimplementowane. Przykładowo, pokoje będą otwierane po zeskanowaniu i rozpoznaniu przez system twarzy gościa. Będą też czujniki temperatury, które dostosują temperaturę w pokoju do temperatury ciała gościa. Hotel ma być zasilany energią słoneczną - m.in po to, by utrzymać ceny na konkurencyjnym poziomie - 60 dolarów za pokój jednoosobowy i 153 dolary za pokój trzyosobowy. W pierwszym etapie dostępne będą 72 pokoje - i to już w lipcu. W 2016 roku uruchomiona zostanie kolejna partia pokoi. I kolejne roboty znajdą zatrudnienie.
Na szczęście część personelu stanowić będą ludzie z krwi i kości.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube