Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dron za milion dolarów może kiedyś uratować czyjeś życie

Drony to nie tylko kurierzy rozwożący pocztę, pizzę czy przesyłki Amazona. To również pojazdy, które mogą kiedyś uratować życie. Dużą szansę na taki czyn ma Flyability ze swoim GimBallem. Firma dostała milion dolarów na rozwój swojego projektu.

Wspomniana firma wygrała konkurs UAE's Drones for Good, w którym pierwsza nagroda to właśnie milion dolarów. Podczas dwu dniowych zawodów pokonała 39 innych konstrukcji. GimBall charakteryzuje się niezwykłą zdolnością dopasowania się do ciasnych pomieszczeń co ułatwia mu poszukiwanie ofiar katastrof. Dron ma elektronicznie stabilizowaną kamerę, która otoczona jest wytrzymałym, lekkim włóknem węglowym. Specjalna konstrukcja pozwala pojazdowi zarówno latać, jak i toczyć się po ziemi.
Zespół konstruktorów z Flyability uważa, że konstrukcja w kształcie klatki chroni pojazd przed uszkodzeniem. Według nich, proste w obsłudze, niedrogie i niezawodne narzędzie dla ratowników lub inspektorów przemysłowych, którzy badają miejsca katastrof budowlanych czy jądrowych. milion dolarów pozwoli wzbogacić GimBall w takie elementy jak kamerę podczerwieni do stosowania w ciemnych lub zadymionych środowiskach.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube