Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Krzemowy tranzystor o grubości 1 atomu

Wynalezienie grafenu - materiału o grubości jednego atomu - było dużym przełomem. Ale co powiecie na krzemowy tranzystor o takiej samej grubości?

W przeciwieństwie do grafenu, krzemu jest bardziej interesujący dla informatyków. Dzięki temu, że krzem jest powszechnie stosowany w produkcji podzespołów elektronicznych, a przede wszystkim procesorów, już niedługo możemy się spodziewać nowych układów, które będą szybsze i bardziej ekonomiczne.
Wyprodukowanie materiału pomimo spodziewanego rezultatu, było zaskoczeniem dla wielu obserwujących eksperyment. Silicene - tak nazwano nowy materiał - był materiałem możliwym do otrzymania tylko w teorii i nikt nie spodziewał się, że uda się zbudować tranzystor w najbliższym czasie. Tymczasem podczas kondensacji w próżni, na bloku srebra udało się stworzyć warstwę krzemową o grubości jednego atomu. Po uszczelnieniu połączeń tlenkiem glinu, silicene można zdjąć z bloku srebra pozostawiając cienkie warstwy srebra i aluminium jako warstwę ochronną. Zdjęcia srebra spowodowało powstanie prymitywnego, ale funkcjonującego tranzystora.
Oczywiście proces produkcji silicene będzie dalej doskonalony, jest jeszcze kilka poważnych barier, które trzeba pokonać, zanim można będzie takie tranzystory produkować masowo. Niemniej, jest to kolejny przełom w branży elektroniki.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube