Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentny dom - GE chce zintegrować lodówkę z domowym systemem

Inteligentne domy, to coś co od dawna jest marzeniem wielu ludzi. Wielu domorosłych wynalazców na różne sposoby łączy swoje domowe urządzenia - oświetlenie, rolety itp. w jeden system który pozwoli na sterowanie nimi. Producenci urządzeń AGD również myślą o tym, czego przykładem są telewizory SMART czy np. lodówki.

Problem z tego typu urządzeniami jest taki, że by podłączyć je do domowego systemu musza one być w miarę nowoczesne. A co zrobić z urządzeniami, które kupiliśmy kilka lat temu i nie zamierzamy jeszcze wymieniać?
GE może pomóc - pod warunkiem, że dotyczy to urządzeń wyprodukowanych przez tę firmę. Jej inżynierowie opracowali GigaOM - rozwiązanie, które pozwala podpiąć lodówki wyprodukowane w 2009 roku lub później (czyli 2010,2011...) do domowej sieci radiowej, a przez nią do systemu inteligentnego domu Wink. Jednak oprócz tego, że podłączymy lodówkę do systemu, nic więcej nie wiadomo. Co nam to da? Czy będziemy mogli przeglądać zawartość lodówki? A skąd będziemy wiedzieli co jest w środku? Czy będziemy mogli sterować temperaturą chłodzenia? Tego niestety GE nie zdradziło.
Niemniej, firma dość agresywnie zaczęła promować na rynku swoje rozwiązanie - jako wersję testową. W ramach serii próbnej wyprodukowano 20 tysięcy urządzeń GigaOM, które mają być rozdawane za darmo. Jeśli więc macie lodówkę GE i kupiliście ją po 2009 roku. rozglądajcie się uważnie - może uda się Wam załapać na darmowe urządzenie testowe. A w przyszłości może uda się połączyć w inteligentnym systemie wszystkie domowe urządzenia AGD? Co jednak w przypadku gdy będą one pochodziły od różnych producentów?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube