Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

IBM i Mars będą badać żywność - genetycznie

Większość osób kojarzy IBM jako producenta urządzeń sieciowych. Tymczasem dział badawczy koncernu, wspólnie z MARS-em (firmą, do której należą takie marki jak Snickers, Mars itp) rozpocznie genetyczne badania żywności. Obie firmy chcą sprawdzić, jak łańcuchu dostaw wpływa na to, co jemy.

Obie firmy chcą sprawdzić jak różnego rodzaju mikroorganizmy obecne w fabrykach i magazynach wpływają na żywność. Wszystko po to, by obniżyć koszty związane z leczeniem po spożyciu niezdrowego jedzenia oraz zmniejszyć ilość wyrzucanego na śmietnik pokarmu. Poprzez badania genetyczne bakterii, grzybów i wirusów, naukowcy nie tylko ocenią ich wzrost, sposób roznoszenia się oraz ich wpływ na nasze samopoczucie. Wszyscy producenci żywności dbają o jakość i odpowiednie warunki produkcji, ale nikt do tej pory nie przeprowadził szczegółowej analizy na taką skalę.
"Poprzez wydobycie genomu mikroorganizmów, będziemy chcieli zrozumieć, jak identyfikować, interpretować i ostatecznie stworzyć systemy ochrony mikrobiologiczne w ramach łańcuchów dostaw żywności," powiedział wiceprezes IBM i dyrektor Research Lab Jeff Welser. W trakcie badań, przeanalizowana ma być cała ścieżka - od rolnika, poprzez fabrykę do sklepu.
Miejmy nadzieję, że przy okazji naukowcy nie wpadną na pomysł genetycznego modyfikowania tych produktów.

genetyka2

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube