Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samsung pomoże wykrywać nadchodzący udar

Samsung jest firmą o dość zróżnicowanym portfolio produktowym. Firma jest obecna zarówno w sektorze IT, AGD, jak i medycznym. Jeśli chodzi o ten ostatni, koncern od dwóch przygotowuje coś co pozwoli wykryć wczesne stadium udaru.

Pomysł inżynierów Samsunga polega na badaniu fal mózgowych przy pomocy specjalnego czujnika noszonego na głowie. Współpracuje on z aplikacją na smartfonie, która przy pomocy odpowiednio przygotowanych algorytmów monitoruje mózg "pacjenta" i w razie wykrycia specyficznego układu fal - alarmuje odpowiednim komunikatem. W teorii ma to być na tyle wcześnie, by osoba zagrożona udarem zdążyła udać się do lekarza celem zminimalizowania skutków udaru.
Inżynierowie Samsunga mają nadzieję rozbudować w przyszłości swoje algorytmy o analizę neurologiczną w zakresie stresu, lęku a nawet snu. W swoich pracach współpracują z neurologami, którzy początkowo dość sceptycznie podchodzili do takiego pomysłu, jednak po pierwszych badaniach zmienili swoje podejście. Obecnie projekt jest jeszcze w fazie R&D (Research and Development - czyli w skrócie w fazie projektowo badawczej) - projektanci pracują m.in nad zoptymalizowaniem noszonego na głowie czujnika. A szef projektu - Se-hoon Lim zaciera ręce i zastanawia się jakie jeszcze korzyści przyniesie zaprojektowany przez jego zespół czujnik.
Wielu naukowców bada fale mózgowe - dobrze wiedzieć, że są tego jakieś efekty, które przekładają się na konkretne działania, które mogą komuś uratować życie lub zdrowie. Nie miałbym nic przeciwko udziałowi w takich badaniach, może w ich trakcie obudziłby się u mnie zmysł telepatyczny?Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube