ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Najnowszy projekt Jaguara zadba o bezpieczeństwo rowerzystów

Jaguar Land Rover nie zamierza projektować akcesoriów dla rowerzystów. Planuje natomiast zaimplementować w swoim nowym pojeździe czujniki, które pomogą omijać rowerzystów.

Bike Sense Automaker - tak nazywa się koncepcja, nad którą pracują projektanci zatrudnieni przez Jaguara. Wykorzystuje ona zestaw czujników, które ostrzegają kierowcę przed nadjeżdżającym rowerzystom lub motocyklistą. Czujniki po wykryciu poruszającego się rowerzysty uruchamia sygnał dźwiękowy z odpowiedniej strony. Dodatkowo poduszki powietrzne w fotelu napełniając się zasygnalizują kierowcy kierunek, z którego nadciąga "zagrożenie". Nie zapomniano również o światełkach - kontrolki LED zmieniają się z żółtych na czerwone - a kierunek ich zmian sygnalizuje w która stronę porusza się rowerzysta.
Może się wydawać, że na ruchliwych drogach miejskich, kierowca będzie bombardowany sygnałami, które mogą odwracać ich uwagę od kierowania pojazdem. Rzecz w tym, że Bike Sense pozwala na ustawienie priorytetów dla czułości czujników. Ciekawie rozwiązano system zabezpieczeń, gdy kierowca nie reaguje na sygnały - np. pedał gazu zaczyna wibrować. Czujniki mogą również ostrzegać kierowców przed otwieraniem drzwi, na które może wpaść nadjeżdżający rowerzysta.
Bike Sense pozwolą na przyspieszenie reakcji i faktycznie mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Mam nadzieję, że za Jaguarem pójdą również inno producenci.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube