Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Najnowszy projekt Jaguara zadba o bezpieczeństwo rowerzystów

Jaguar Land Rover nie zamierza projektować akcesoriów dla rowerzystów. Planuje natomiast zaimplementować w swoim nowym pojeździe czujniki, które pomogą omijać rowerzystów.

Bike Sense Automaker - tak nazywa się koncepcja, nad którą pracują projektanci zatrudnieni przez Jaguara. Wykorzystuje ona zestaw czujników, które ostrzegają kierowcę przed nadjeżdżającym rowerzystom lub motocyklistą. Czujniki po wykryciu poruszającego się rowerzysty uruchamia sygnał dźwiękowy z odpowiedniej strony. Dodatkowo poduszki powietrzne w fotelu napełniając się zasygnalizują kierowcy kierunek, z którego nadciąga "zagrożenie". Nie zapomniano również o światełkach - kontrolki LED zmieniają się z żółtych na czerwone - a kierunek ich zmian sygnalizuje w która stronę porusza się rowerzysta.
Może się wydawać, że na ruchliwych drogach miejskich, kierowca będzie bombardowany sygnałami, które mogą odwracać ich uwagę od kierowania pojazdem. Rzecz w tym, że Bike Sense pozwala na ustawienie priorytetów dla czułości czujników. Ciekawie rozwiązano system zabezpieczeń, gdy kierowca nie reaguje na sygnały - np. pedał gazu zaczyna wibrować. Czujniki mogą również ostrzegać kierowców przed otwieraniem drzwi, na które może wpaść nadjeżdżający rowerzysta.
Bike Sense pozwolą na przyspieszenie reakcji i faktycznie mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Mam nadzieję, że za Jaguarem pójdą również inno producenci.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube