Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Windows 10 dla niektórych za darmo, dla wszystkich ze wsparciem wyświetlacza holograficznego

Wczorajszy dzień minął pod znakiem konferencji Microsoftu, który zaprezentował Windows 10. Dużą niespodzianką była zapowiedź, że wszyscy posiadacze Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli za darmo zaktualizować system do wersji dziesiątej. Ale to nie jedyna ciekawostka związana z nadchodzącym systemem.

Jednym z ciekawszych elementów Windows 10 jest wsparcie dla wyświetlaczy holograficznych. Oczywiście Microsoft zaoferuje akcesorium - HoloLens - które będzie mogło korzystać z tej funkcji. Jest to specjalnie zaprojektowany zestaw słuchawkowy z przezroczystymi okularami, które pozwalają połączyć obraz rzeczywisty z cyfrowym. To na tych szkiełkach wyświetlać się mają informacje, które system nam udostępni. Do tego dojdzie dźwięk przestrzenny, który pozwoli na dodanie odpowiednich efektów dźwiękowych. Za odpowiednie wyświetlanie hologramu ma odpowiadać dedykowany procesor - HPU. Cena i dostępność HoloLens jest jeszcze nie znana.

Microsoft marzy o wyjściu poza sztywne ramy komputerów i narzucanych przez nie ograniczeń. Dlatego od dawna juz prowadzi badania nad systemami holograficznymi, czego efektem jest zestaw HoloLens. Jest on poniekąd przedłużeniem projektu RoomAlive, który Microsoft wcześniej prezentował, przy czym nie ogranicza się tylko do gier. Plusem zestawu holograficznego jest jego współpraca z systemem Windows 10 - developerzy będą mieli szerokie pole do popisu. HoloLens umożliwia interakcję pomiędzy światem fizycznym i cyfrowym. Jeśli zostanie to zintegrowane z drukarką 3D, to projektanci będą mogli swoje dzieła dosłownie kształtować rękami. Jak kto ma wyglądać w praktyce widać na załączonych filmach.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube