uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Aparat dedykowany do robienie selfie?

Selfie biją rekordy popularności. Każdy chce zrobić pamiątkową fotkę z kimś znanym. W nietypowym miejscu, z ciekawą miną… A producenci aparatów fotograficznych chcą za tym nadążyć, dlatego proponują aparaty, które nie dość, że wyglądają stylowo, to jeszcze pokazują ujęcie. Mamy więc szansę na poprawienie miny.

Największym problemem smart fonów używanych do selfie jest brak podglądu na ujęcie. Do samego końca nie wiemy czy łapiemy się w kadrze, czy na zdjęciu znajdzie się tylko fragment naszej buźki. Telefony nie mają takich możliwości, jak aparaty, w których można obrócić wyświetlacz i ustawić takie ujęcie, jakie nas interesuje. W roku 2013 miałem w swych rękach aparat Samsunga DV150F, który był dedykowany właśnie do tego typu zdjęć – pomimo tego, że nie miał ruchomego wyświetlacza. Miał za to dwa ekrany – jeden z tyłu, a drugi z przodu obok obiektywu.
Nie wszystkim jednak wystarcza obracany ekran. Niektórzy chcą dobrej jako jakościowo fotki, jak również ciekawego wyglądu aparatu. I dla nich właśnie w laboratoriach Panasonica powstał Lumix GF7. Wyposażono go w 16-megapikselowy czujnik, który na pewno zrobi lepsze zdjęcia niż smartfon. Projektantom udało się to zamknąć w klasycznej obudowie, do której dołączono 3-calowy ekran. Wystarczy go przestawić do pozycji jak na załączonym zdjęciu, by aparat przestawił się w tryb robienia selfie. Wbudowana karta radiowa pozwala sterować aparatem przy pomocy smartfona i np. wyzwolić migawkę. Oczywiście możemy też kręcić filmy w rozdzielczości Full HD.
O ile DV150F w 2013 roku kosztował trochę ponad 500 zł, o tyle za GF7 musimy zapłacić ok. 600$. A mówią, że technologia pozwala produkować taniej… To jak, za co tu płacimy? Za możliwość wygodnego robienia selfie, czy za wygląd aparatu?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube