ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Elastyczne implanty pomogą chodzić osobom sparaliżowanym

Każdy sparaliżowany ma jedno marzenie - chodzić. O tym samym marzą lekarze, pod opieką których Ci chorzy się znajdują. Bardzo często paraliż wynika z uszkodzenia kręgosłupa, który jest newralgiczną częścią naszego szkieletu. Dzisiejsze implanty, które mają pomóc chorym pokonać niedowład kończyn są sztywne, a ich wprowadzenie do organizmu bardzo często prowadzi do uszkodzenia lub zapalenia tkanki nerwowej. Szwajcarscy naukowcy mają jednak nowy pomysł.

Zaprojektowane przez Szwajcarów nowe implanty, składające się z elastycznych elektrod (wykonanych z platyny i mikrokulek z krzemu) złotych podzespołów elektronicznych umieszczonych w specjalnych mikrokanałach, którymi przekazywane są impulsy elektryczne i chemiczne, które naśladują te, które występują w zdrowym kręgosłupie. Testy laboratoryjne na sparaliżowanych szczurach pokazały, że po dwóch miesiącach nie ma żadnych efektów ubocznych - gryzonie biegają po swoich klatkach.
Zanim implanty e-Dura trafią do szpitali minie jeszcze sporo czasu. Wcześniej trzeba przeprowadzić testy kliniczne na ochotnikach, a na to potrzeba całkiem sporo czasu. Niemniej, Szwedzi widzą szersze zastosowanie swojego rozwiązania. Według nich, może ono być z powodzeniem wykorzystywane w takich schorzeniach jak padaczka czy choroba Parkinsona. Nie jest to lekarstwo, ale coś co pozwala odzyskać mobilność i w miarę normalne życie, bez powikłań i przede wszystkim bez jakichś zewnętrznych wspomagaczy w rodzaju specjalnych protez czy szkieletów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube