ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ciekawy uchwyt dla smartfonowych wideoamatorów

DJI jest znana przede wszystkim z dronów, które są dziś bardzo modne. Latające pojazdy nie są jednak jedynymi produktami, oferowanymi przez tę firmę. W swoim portfolio ma ona również akcesoria przydatne do fotografowania. Połączenie wiedzy - jak zbudować latający pojazd i jak zaprojektować przydatne akcesorium dla miłośników fotografowania zaowocowało powstaniem ciekawego uchwytu, który zmienia sposób kręcenia filmów przy pomocy smartfona.

Uchwyt to drążek, ze specjalnym gniazdem, w którym montowany jest telefon, zakończony obrotową kamerą. Specjalny mechanizm dba o jej stabilizację, a przycisk pełniący funkcję joysticka pozwala na jej obracanie oraz przybliżanie lub oddalanie obrazu. Kamera przystosowana jest do  rejestracji obrazu w rozdzielczości 4K i chociaż prototyp zaprezentowano z iPhonem, możemy się spodziewać, że takie akcesoria będą dostępne również dla innych modeli. Projektanci pracujacy dla DJI wiedzą, że liczy się nie tylko obraz, ale i dźwięk dlatego w uchwycie zamontowali również mikrofon, który rejestruje odgłosy otoczenia.

Zaproponowany przez DJI dodatek do smartfona nie jest pierwszy tego typu wynalazkiem. Wcześniej coś podobnego pokazała firma GoPro, był on jednak dedykowany aparatom tej firmy, a na dodatek bez możliwości sterowania zoomem. Do pełnego wykorzystania tego uchwytu potrzebna jest aplikacja, która zamienia smartfon w wyświetlacz, który pozwala kontrolować obraz rejestrowany przez kamerę.

Uchwyt jest jeszcze w fazie beta, co oznacza szlifowanie produktu i usuwanie usterek. Nie jest jeszcze znana cena w jakiej będzie oferowany, biorąc jednak pod uwagę ceny produktów DJI, można się spodziewać sporej kwoty.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube