ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Podróż pomiędzy San Francisco a Los Angeles w 30 minut?

Dwa amerykańskie miasta, które cieszą się największą sympatią turystów leżą w odległości ok 560 km w linii prostej lub ok 620 km, jeśli będziemy chcieli podróżować pomiędzy nimi samochodem. Czy to możliwe, żeby pokonać ten dystans w 30 minut?

Według pracowników firmy ET3 jest to jak najbardziej możliwe. Firma pracuje nad projektem, który połączy te dwa miasta systemem rurociągów, w których przemiesczać się będą pojazdy transportujące ludzi.

Do tej pory to Pacific Coast Higway łącząca te miasta uważana była w USA za jedną z najlepszych i najbardziej malowniczych dróg na świecie. Jednak czas jaki trzeba zarezerwować na jej pokonanie (więcej niż 5h) zniechęca turystów do podróżownia.System rur wspomaniej firmy, nazwany Hyperloop ma skrócić ten czas do 30 minut. Mechanizm działania opiera się na zasadzie pół magnetycznch, które oddziaływując na siebie pozwalają szybko przemieszczać się kapsułom pasażerskim. Według założeń, mają się one przemieszczać z prędkościa ponad 400 mil/h czyli w dużym uproszczeniu ponad 600 km/h. Firma zaangażowana w project zbudowała już makietę symulującą połączenie, a do końca roku planuje testy na odcinku 3 mil.
Budowa Hyperloop jest o ¼ tańsza w porównaniu do autostrady. Może to być panaceum na ciągłe problem z drogami, ich budową i remontem.
Ciekawe czy jest szansa na budowę takich tub w naszym kraju. Może od razu zarzućmy planu budowy autostrad I zbudujmy sobie nasz własny, polski Hyperloop?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube