Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujniki Sticky będą monitorować nasz organizm

Naukowcy wciąż szukają sposobu na jak najlepsze nieinwazyjne diagnozowanie pracy naszego organizmu. W swoich laboratoriach pracują nad różnymi wynalazkami, które mają pomóc lekarzom w czasie diagnostyki. Jednym z nich jest czujnik na bazie żelu, który przyklejony do skóry pozwala monitorować różne procesu wewnątrz organizmu.

Do tej pory największym problemem związanym z takimi czujnikami było ich przymocowanie do skóry. Wygląda na to, że zespół naukowców z Japonii znalazł rozwiązanie. Ich czujniki bazują na żelu, który przyczepione do skóry sprawdzają aktywność elektryczną. Żel jest odporny na wilgoć i odkształcenia, doskonale trzyma się skóry w każdej sytuacji. I to właśnie ten żel oparty na alkoholu poliwinylowym jest kluczem japońskiego rozwiązania.
Nie oznacza to, że już wkrótce czujniki takie będą nagminnie stosowane. Na razie naukowcy dopiero eksperymentują na żywych tkankach i minie trochę czasu zanim przejdą do prób klinicznych na ochotnikach. W każdym razie już teraz niektórzy lekarze zacierają ręce. Takie czujniki pozwolą np. znaleźć najdrobniejsze szczegóły związane z pracą serca lub zamkniętych w gipsie kończyn, które mogą być poddawane zbyt dużym naciskom.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube