Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jakiś czas temu analitycy orzekli, że era technologii 3D przeminęła. Producenci telewizorów skierowali się w stronę wysokich rozdzielczości i zaczęli proponować monitory 4K. Nie oznacza to, że na rynek nie trafiają filmy z obrazem przestrzennym. Trafiają, tyle że do kin. Tymczasem Toshiba planuje reaktywować 3D dzięki swojemu nowemu wynalazkowi.

Japończycy od początku mocno zaangażowali się w rozwój technologii 3D. I twierdzą, że mają coś, co spowoduje że obraz przestrzenny zagości w naszych domach. Opracowali oni system Liquid Crystal GRIN Lens, który nie wymaga stosowania okularów do oglądania obrazów trójwymiarowych. Co więcej, system ten zapewnia mniejszą utratę jakości obrazu 2D, który wyświetlany jest na ekranie 3D. Swoje rozwiązanie Toshiba zaprezentuje podczas targów CES w 2015 roku. Co prawda na rynku są obecne telewizory, które oferują 3D i nie wymagają okularów, ale kosztem obrazu 2D. Spece Toshiby przetestowali swoje rozwiązanie na 15-calowym ekranie o rozdzielczości 3840 x 2160. Według nich uzyskano szersze kąty widzenia w porównaniu do aktualnie oferowanych ekranów.
Inżynierowie Toshiby planują obecnie przenieść swoje rozwiązanie na inne ekrany, również małe, w które wyposażane są urządzenia mobilne. Sprawne przełączanie pomiędzy 2D a 3D ma zapewnić Toshibie sukces na tym polu.
Producenci wyświetlaczy ciągle chyba nie zdają sobie sprawy, że wciąż jest mało, bardzo mało filmów produkowanych w technologii 3D. Co prawda prawie każdy film trafiający do kin jest przygotowywany w wersji trójwymiarowej, ale w telewizji takich produkcji nie zobaczymy. Co prawda podobnie wygląda sytuacja z 4K, ale to nie przeszkadza fabrykom wypuszczać coraz to nowe modele takich telewizorów.
A co nas czeka w 2015 roku? 3D czy 4K? A może 5K? Niektórzy już zaczęli produkować takie wyświetlacze, więc może ....

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube