Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jednym z projektów, które kontroluje DARPA, jest sterowane umysłem ramię. Pisałem o tym już kiedyś, wtedy jednak ramię nie działało jeszcze zbyt sprawnie. Projekt jest jednak ciągle rozwijany i ... ramię jest coraz prostsze w kontrolowaniu.

Naukowcy z University of Pittsburgh, którzy pracują nad ramieniem oceniają, że potrzebują jeszcze dwa lata na pełne doszlifowanie swojego rozwiązania. Niedawno zakończyli kolejny etap testów, w ramach których pacjentka - Jana Scheuuermann - posługiwała się tą kończyną. Jana mogła poruszać nie tylko ramieniem, ale i nadgarstkiem a nawet palcami. Ze swoim bratem zagrała nawet w papier - nożyce. Profesor dr. Andrew Schwartz uważa, że dzięki temu można przywrócić sprawność ludziom, których ramiona i ręce są sparaliżowane.
W 2012 roku naukowcy umieścili w mózgu pacjentki implanty nerwowe, które pozwalają na sterowanie prawym ramieniem. Pierwsze prace rozpoczęły się od badań fal mózgowych - Jana musiała sobie wyobrazić ruchy dłoni, np. jak sprawdza godzinę. Następnie zgromadzone wzorce mózgu wykorzystano do zaprogramowania ramienia.
Kolejna faza testów, do której przygotowują się naukowcy wymaga większej liczby ochotników. Wciąż są do rozwiązania problemy, z którymi trzeba sobie poradzić, z których najważniejszym jest przekształcenie ramienia w bezprzewodową kończynę, którą pacjenci mogą wykorzystywać poza laboratorium.
Projekt naukowców z Pittsburgha nie jest jedynym projektem, w którym budowane są tego typu kończyny. Naukowcy z Duke University stworzyli sterowany myślą egzoszkielet, a w BrainGate pracuje się nad podobnymi rozwiązaniami co w Pittsburghu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube