Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sterowane myślą ramię ma się coraz lepiej

Jednym z projektów, które kontroluje DARPA, jest sterowane umysłem ramię. Pisałem o tym już kiedyś, wtedy jednak ramię nie działało jeszcze zbyt sprawnie. Projekt jest jednak ciągle rozwijany i ... ramię jest coraz prostsze w kontrolowaniu.

Naukowcy z University of Pittsburgh, którzy pracują nad ramieniem oceniają, że potrzebują jeszcze dwa lata na pełne doszlifowanie swojego rozwiązania. Niedawno zakończyli kolejny etap testów, w ramach których pacjentka - Jana Scheuuermann - posługiwała się tą kończyną. Jana mogła poruszać nie tylko ramieniem, ale i nadgarstkiem a nawet palcami. Ze swoim bratem zagrała nawet w papier - nożyce. Profesor dr. Andrew Schwartz uważa, że dzięki temu można przywrócić sprawność ludziom, których ramiona i ręce są sparaliżowane.
W 2012 roku naukowcy umieścili w mózgu pacjentki implanty nerwowe, które pozwalają na sterowanie prawym ramieniem. Pierwsze prace rozpoczęły się od badań fal mózgowych - Jana musiała sobie wyobrazić ruchy dłoni, np. jak sprawdza godzinę. Następnie zgromadzone wzorce mózgu wykorzystano do zaprogramowania ramienia.
Kolejna faza testów, do której przygotowują się naukowcy wymaga większej liczby ochotników. Wciąż są do rozwiązania problemy, z którymi trzeba sobie poradzić, z których najważniejszym jest przekształcenie ramienia w bezprzewodową kończynę, którą pacjenci mogą wykorzystywać poza laboratorium.
Projekt naukowców z Pittsburgha nie jest jedynym projektem, w którym budowane są tego typu kończyny. Naukowcy z Duke University stworzyli sterowany myślą egzoszkielet, a w BrainGate pracuje się nad podobnymi rozwiązaniami co w Pittsburghu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube