Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Egzoubranko MK3 – wielokrotnie zwiększa siłę, a jednocześnie pozwala delikatnie przenosić jajko

Egzoszkielet, egzoubranie, egzowspomaganie – wyrazy wykute przez pisarzy literatury fantastycznej są przez naukowców przekuwane w rzeczywistość. Wielu z nas marzy o ubraniu, które będzie zwiększało naszą siłę – uczyni nas niezwyciężonymi. W sieci pojawiały się prezentacje różnych wynalazków, jednym z ciekawszych jest ujawiony ostatnio projekt Japończyka Sagawa.

Jego projekt jest już prawie ukończony i gotowy do masowej produkcji. Prototyp przetestowała nastolatka w szkole, dzięki temu konstruktor udowodnił, że jego wynalazek może być obsługiwany przez każdego.

exoskeleton-suit-3

MK3 wyposażono w różne czujniki, które wykrywają ruch kończyn. Odpowiednio zainstalowane serwomotory w ramionach i nogach zapewniają możliwość poruszania się w tym wielkim ubranku. Zasilanie zapewnia bateria litowa. Waga całej konstrukcji to ok. 25 kg, a wysokość to 225 cm. Do budowy wykorzystano włókno węglowe, które gwarantuje małą wagę MK3. W efekcie wystarczy lekki ruch, by płynnie poruszyć ramieniem czy nogą.
Koszt MK3 to 12.5 miliona jenów, czyli ok. 41.5 miliona złotych. Kogo na to stać?

exoskeleton-suit-4

 

exoskeleton-suit-5

exoskeleton-suit-6

Jest też oczywiście króki filmik prezentuący MK3 w działaniu

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube