Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DARPA Robotics Challenge to jeden z najciekawszych konkursów, w których zespoły naukowe przedstawiają swoje najciekawsze projekty robotów. Do najnowszej edycji zgłoszono również robota zaprojektowanego i wykonanego przez zespół Jet Propulsion Laboratory z NASA.

Surge - tak nazwano robota - ma 4.5 metra wysokości i waży 200 funtów (ok. 91 kg). Dość mocno przypomina człowieka, ma dwa ramiona, głowę i kręgosłup. Dzięki takiej budowie może w prosty sposób manipulować obiektami. Zamontowano na nim detektory światła i czujniki odległości, dzięki czemu może on tworzyć mapy 3D. Nie jest jednak robotem doskonałym. Ponieważ porusza się na gąsienicach nie może się poruszać po powierzchni pokrytej kamieniami czy z dużymi wzgórzami. No i jego konstrukcja pozwala na zamontowanie tylko jednego zestawu kamer.
Trwają spekulacje jakie szanse ma na zwycięstwo ma ten robot skoro już starsze konstrukcje pozwalały na pokonywanie różnych przeszkód terenowych, mogły wspinać się na schody lub góry. Mogły też nosić na sobie więcej zestawów kamer - były więc lepiej przystosowane do ratownictwa, czyli tego co teoretycznie DARPA poszukuje.
W każdy razie finał konkursu zapowiada się ciekawie. Roboty, które staną w szranki będą musiały wykonać kilka zadań, wśród których znajdą się m.in: jazda samochodem, obracanie zaworów, przeniesienie drzwi z umieszczonymi na nich przedmiotami. Zadania ciekawe ale też nagroda jest całkiem spora. Zwycięski robot przyniesie swoim twórcom 2 miliony dolarów nagrody.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube