ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Holenderskie pociągi użyją laserów do identyfikacji przeszkód na torach

My cieszymy się "pędzącym" po torach Pendolino, a Holendrzy cieszą się laserami zamontowanymi na pociągach. Ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa podróży.

Lasery zamontowane na przedzie składu mają wykrywać nie tylko duże przeszkody w postaci gruzu, gałęzi itp. Nawet tak drobne rzeczy jak liście na torach mają wpływ na bezpieczeństwo - wydłużają drogę hamowania. Nawet piasek leżący na szynach porwany kołem może dostać się do systemów hamujących. Pociągi holenderskie stosują wodę do spłukiwania szyn przed kołami, ale jej zapas jest ograniczony, a czasem prowadzi nawet do uszkodzenia szyn. Tymczasem lasery będą działać tak długo, jak długo pociąg ma zasilanie. Ich zadanie to osuszanie torów i liści - by nie kleiły się do kół.
Zanim jednak lasery wejdą na stałe do kolei holenderskich, trzeba rozwiązać kilka problemów. Jednym z nich jest wyeliminowanie wstrząsów, które mogą wpływać zarówno na pracę laserów, jak i ich wytrzymałość. Lasery mają być uruchamiane przy prędkościach poniżej 50 mil na godzinę.
Ciekawe zderzenie holenderskiej i polskiej rzeczywistości. Oni martwią się o to, by pociąg dojechał, my o to by przyjechał. Oni usuwają z torów liście i piach, a my cieszymy się jak pociąg się nie spóźni.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube