ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Być może niedługo zapomnimy o konieczności pamiętania haseł

Każdy z nas musi dziś pamiętać co najmniej kilka haseł. O ile oczywiście stosuje się do reguły stosowania różnych haseł do różnych stron. W każdym razie praktycznie do każdej usługi, z której chcemy skorzystać, musimy zapamiętać hasło. Niektórzy radzą sobie poprzez zapisywanie ich w plikach, bazach danych itp. "wspomagaczach", każdy informatyk powie jednak, że nie jest to dobry pomysł. Być może już niedługo, można będzie skorzystać z małego elektronicznego gadżetu, który zapewni nam dostęp do interesujących nas stron. 

FIDO Alliance to organizacja, której działania wspierane są przez największe koncerny branży IT. Google, Microsoft, PayPal, a nawet Samsung znajdują się na liście patronów wspierających projekt, którego celem jest przygotowanie jak najbardziej naturalnego sposobu autoryzacji - bez haseł. Linie papilarne, klucze USB itp. rozwiązania mają zastąpić stosowane dziś hasła. Już dziś stosowane są czytniki linii papilarnych, a niektóre systemy bankowe stosują tzw. tokeny, niemniej te rozwiązania nie są na tyle powszechne, by każdy użytkownik komputera mógł z nich korzystać.
Czy FIDO faktycznie przekona ludzi do stosowania zabezpieczeń innych niż hasła? Dziś wydają się nam tak naturalne, jak mysz. Czy oddadzą palmę pierwszeństwa zabezpieczeniom elektronicznym? FIDO na przyszły rok zapowiedziało prezentację swojego rozwiązania. Wtedy dowiemy się czy nadszedł już czas rezygnacji z haseł.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube