ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Europejczycy wybudują olbrzymi teleskop

W ramach projektu budowy Europejskiego Obserwatorium Południowego wybudowany zostanie olbrzymi teleskop o średnicy 39 metrów.

Wbrew nazwie teleskop nie zostanie wybudowany w Europie. Na naszym kontynencie nie ma po prostu warunków do tego, by przy pomocy takiego teleskopu obserwować niebo przez cały rok. Dlatego teleskop zostanie wybudowany na chilijskiej pustyni Atacama. Projekt budowy czekał na zatwierdzenie już dwa lata, w końcu udało się zabezpieczyć finansowanie, dlatego projekt dostał akceptację. Pierwsza faza budowy, która ma trwać 10 lat, kosztować ma miliard euro.
Naukowcy będą mogli skorzystać z teleskopu po raz pierwszy w 2024 roku. To wtedy mają być zamontowane ostatnie elementy optyki i głównego lustra. Teleskop pozwoli naukowcom zbadać pobliskie galaktyki, gwiazdy i planety łącznie z egzoplanetami
Bardzo Dużego Teleskopu jest niezwykle wydajne i pozwoli naukowcom przyjrzeć i zbadać pobliskie galaktyki, gwiazdy, planety, egzoplanety (czyli planety, które nie krążą wokół Słońca, tylko wokół innej gwiazdy) i oczywiście inne obiekty krążące w kosmosie.
Warto zauważyć, że w najbliższych latach uruchomione zostaną co najmniej trzy takie obserwatoria. Oprócz europejskiego, budowane są również: 24 metrowy Teleskop Magellana - uruchomiony ma być w 2021 roku oraz 30-metrowy teleskop, który ma być uruchomiony w 2022 roku w pobliżu szczytu wulkanu Mauna Kea na Hawajach.
Dodam, że projekt Europejskiego Obserwatorium Południowego wystartował m.in dzięki Polsce. Mamy więc w nim swój udział.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube