IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dyski SSD popracują tysiące lat?

Wprowadzenie na rynek dysków SSD okazało się przełomem. Szybsze, cichsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne zyskały sobie wielu zwolenników, powoli ale skutecznie wypychając napędy HDD. Okazuje się, że mają kolejną, całkiem spora zaletę.

Redaktorzy portalu The Tech poddali testom kilka napędów: Kingston's HyperX 3K, Samsung's 840 Pro oraz z serii Intela 335. Testy polegały na ciągłym kopiowaniu w jedną i drugą stronę plików (dużych i małych) o pojemności 10GB. Ilość przesłanych danych była (i jest) ciągle zliczana. Cztery dyski uległy uszkodzeniu po dotarciu do granicy petabajta (daleko za granicą wytrzymałości określoną przez producenta), w tym czasie ich inteligentne systemy SMART przenosiły tysiące bajtów z uszkodzonych sektorów.
Tymczasem dwa pozostałe dyski - Samsugn i Kingston - skopiowały już dwa petabajty danych i dalej pracują! Biorąc pod uwagę, że przeciętny użytkownik może wygenerować kilka terabajtów danych rocznie to dyski te wystarczą na tysiące lat. Oczywiście materiał, z którego wykonano dyski nie wytrzyma tyle czasu i ulegnie destrukcji, niemniej robi wrażenie prawda?
Opisane testy są nieformalne, żaden z producentów nie brał w nich udziału, niemniej ich wynik wyraźnie wskazuje, że napędy SSD mają bardzo małą awaryjność.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube