Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wszyscy wiemy, że surowce dostępne na naszej planecie kiedyś się wyczerpią. I niestety, jesteśmy coraz bliżej tej chwili. Ratunkiem dla naszej cywilizacji mogą być materiały, które znajdziemy w Kosmosie, na asteroidach, kometach, planetach i satelitach. Pierwsza chce po to sięgnąć Japonia.

30-go listopada wystartuje japońska rakieta Hayabua 2. Na swoim pokładzie będzie miała dwie głowice wykonane przez Mitsubishi, które mają być wysłane w kierunku jednej ze znanych asteroid - 1999 JU3. Ich celem jest zbadanie obiektu pod kątem zawartych w nim minerałów. Według obserwacji astronomów asteroida ta składa się z gliny i skał - materiałów, które mogą zawierać substancje organiczne oraz wodę.
Bezzałogowy pojazd będzie podróżował przez ponad 3 lata, zanim osiągnie swój cel. Po dotarciu do asteroidy, rakieta wyśle lądownik - MASCOT, który przewiezie na powierzchnię łazik MINERVA 2. Zadaniem tego ostatniego będzie zbadanie powierzchni i wytypowanie najlepszego miejsca, do pobierania próbek. Ta część misji ma trwać 18 miesięcy. Dopiero na jej zakończenie pojazd uruchomi urządzenie nazwane Udar, które utworzy krater, w którym sonda podpowierzchniowa będzie mogła kontynuować badania. Zakończenie misji planowane jest na grudzień 2019 roku. To wtedy Hayabusa 2 ma rozpocząć swój lot do domu.
1999 JU3 uważana jest za jedną z najstarszych asteroid w naszym Układzie Słonecznym. Naukowcy mają nadzieję, że przywiezione próbki odpowiedzą na pytanie skąd pochodzi nasza woda i jak powstało życie na Ziemi.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube