Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Replikatory nadchodzą

Ludzkość powoli przygotowuje się do kolonizacji Marsa. Jednak na powierzchni Czerwonej Planety jako pierwsze wylądują roboty. Co jednak gdy podczas lądowania lub realizacji swoich zadań ulegną uszkodzeniu?

Problem postanowili rozwiązać naukowcy z Uniwersytetu w Oslo. Zaprojektowali oni roboty, które potrafią dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji, a jednocześnie potrafią się samodzielnie naprawić korzystając z drukarki 3D. Przykład możecie zobaczyć na poniższym filmie. Mały gąsienicowy mechanizm stracił jedną z czterech kończyn, szybko jednak nauczył się jak przemieszczać się korzystając tylko z trzech.
Inny rodzaj robota zaprezentowany przez naukowców mógł się samodzielnie naprawić. Wbudowany autonomiczny komputer analizując tysiące dostępnych opcji potrafi uzupełnić brakujące w jego konstrukcji elementy. Co więcej, potrafi się przeprojektować, a nawet zbudować nowego robota. Nie wiem jak Wam, ale mi to przypomina replikatory znane z Gwiezdnych Wrót.
Na razie naukowcy budowali coraz bardziej skomplikowane roboty przy użyciu drukarki 3D, po to by realizowały coraz bardziej skomplikowane zadania. Teraz część inteligencji potrzebnej do wykonania zadań chcą zaszczepić robotom. Wyzwanie jakie postawili przed sobą jest niemałe, bo chcą by robot adaptował się do zmieniających się warunków otoczenia. Przykładowo: Robot zostaje wysłany do usunięcia awarii w elektrowni jądrowej. Po drodze napotyka nieprzewidzianą przeszkodę, która uniemożliwia mu przejście. Robot ją analizuje, a następnie modyfikuje swoją konstrukcję, tak by pokonać przeszkodę.
Brzmi ciekawie, prawda? I jesteśmy coraz bliżej sytuacji, gdy roboty uzyskają samoświadomość i przyszłości przedstawionej w takich filmach jak Matrix czy Terminator (nie wspominając o przywołanych już dziś replikatorach).

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube