Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ludzkość powoli przygotowuje się do kolonizacji Marsa. Jednak na powierzchni Czerwonej Planety jako pierwsze wylądują roboty. Co jednak gdy podczas lądowania lub realizacji swoich zadań ulegną uszkodzeniu?

Problem postanowili rozwiązać naukowcy z Uniwersytetu w Oslo. Zaprojektowali oni roboty, które potrafią dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji, a jednocześnie potrafią się samodzielnie naprawić korzystając z drukarki 3D. Przykład możecie zobaczyć na poniższym filmie. Mały gąsienicowy mechanizm stracił jedną z czterech kończyn, szybko jednak nauczył się jak przemieszczać się korzystając tylko z trzech.
Inny rodzaj robota zaprezentowany przez naukowców mógł się samodzielnie naprawić. Wbudowany autonomiczny komputer analizując tysiące dostępnych opcji potrafi uzupełnić brakujące w jego konstrukcji elementy. Co więcej, potrafi się przeprojektować, a nawet zbudować nowego robota. Nie wiem jak Wam, ale mi to przypomina replikatory znane z Gwiezdnych Wrót.
Na razie naukowcy budowali coraz bardziej skomplikowane roboty przy użyciu drukarki 3D, po to by realizowały coraz bardziej skomplikowane zadania. Teraz część inteligencji potrzebnej do wykonania zadań chcą zaszczepić robotom. Wyzwanie jakie postawili przed sobą jest niemałe, bo chcą by robot adaptował się do zmieniających się warunków otoczenia. Przykładowo: Robot zostaje wysłany do usunięcia awarii w elektrowni jądrowej. Po drodze napotyka nieprzewidzianą przeszkodę, która uniemożliwia mu przejście. Robot ją analizuje, a następnie modyfikuje swoją konstrukcję, tak by pokonać przeszkodę.
Brzmi ciekawie, prawda? I jesteśmy coraz bliżej sytuacji, gdy roboty uzyskają samoświadomość i przyszłości przedstawionej w takich filmach jak Matrix czy Terminator (nie wspominając o przywołanych już dziś replikatorach).

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube