Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Komputery mogą dokładnie opisać zdjęcie

Czy ktoś kiedyś spodziewał się, że programy komputerowe przeanalizują obraz i opiszą to co na nim znalazły? Były oczywiście takie próby, ale opis w rodzaju: "niski mężczyzna z koniem", nie za wiele mówił o tym, co na zdjęciu się dzieje. Ale uwaga, to się zmieni!

Google i naukowcy z Uniwersytetu Stanford pracują nad połączeniem dwóch sieci neuronowych - jedna rozpoznaje obraz, a druga przetwarza go na słowa opisując znalezioną scenę. Sieć neuronowa musi oczywiście być nauczona łączenia obrazu z napisami, ale uzyskane wyniki są obiecujące. Zespoły pracujące nad projektem są pełne optymizmu. Już teraz program opisując zdjęcie nie generuje frazy: "motocykl i osoba na zdjęciu" tylko, "człowiek jedzie motocyklem po polnej drodze". Jest różnica prawda? Wykorzystana sieć jest też mniej więcej 2x dokładniejsza od dotychczasowych algorytmów analizujących obrazy. "Zauważa" obiekty, które wcześniejsze algorytmy pomijały.
Oczywiście nic nie jest idealne i naukowcy pracujący nad połączeniem obu sieci mają jeszcze kilka problemów do rozwiązania. Obie sieci popełniają jeszcze błędy, ale cały projekt znajduje się jeszcze w początkowej fazie nauczania. Gdy do sieci zostaną wprowadzone większe liczby danych całość powinna działać sprawniej, dokładniej. Zanim projekt zostanie ukończony może minąć jeszcze rok. Warto jednak na to poczekać.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube