Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google i ekologowie śledzą nielegalne połowy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kłusownicy działają nie tylko na lądzie. Również na wodzie grasują przestępcy dokonując nielegalnych połowów. Nie dbając o równowagę ekologiczną odławiają morskie stworzenia, który grozi wyginięcie. Google we współpracy z ekologami chce śledzić morskich kłusowników.

Oceany są zbyt wielkie, by organizacje pilnujące wód międzynarodowych i przestrzegania praw - również tych związanych z ochroną zagrożonych gatunków - mogły realizować swoje zadania. Na pomoc ruszyły im firmy: Google, SkyTruth i Oceana, które chcą pokazać każdą łódź znajdująca się na oceanach. Przygotowywany przez nich program bazuje na danych przesyłanych przez AIS - systemu, w który musi być wyposażony każdy statek, by nie zgubić się na oceanie. Po nałożeniu danych z tego systemu na mapę satelitarną, można zobaczyć czy jakiś statek nie znajduje się w strefie zakazanej.
GlobalFischingWatch już funkcjonuje, pokazuje jednak dane z 2012 i 2013 roku i to tylko dla statków, które zostały zarejestrowane jako statki rybacki lub prowadzące taką działalność. Jest co prawda plan, by system pokazywał dane w stanie rzeczywistym, ale do tego jeszcze długa droga. Nie znaczy to, że proponowane rozwiązanie jest idealne. Nadal istnieją dziury, które trzeba załatać no i zawsze można wyłączyć system AIS. W takim jednak przypadku kapitan statku naraża się na przesłuchanie przez policję.
Ciekawy pomysł, który pozwala śledzić statki kursujące po wodach. W połączeniu z aplikacją SkyRadar można by śledzić wszystkie jednostki poruszające się na wodzie i w powietrzu. Jeszcze wyposażmy samochody w obowiązkowy GPS, zbudujmy aplikacje do ich śledzenia i będziemy mieli pod kontrolą prawie wszystko co się porusza na Ziemii.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube