Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google i ekologowie śledzą nielegalne połowy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kłusownicy działają nie tylko na lądzie. Również na wodzie grasują przestępcy dokonując nielegalnych połowów. Nie dbając o równowagę ekologiczną odławiają morskie stworzenia, który grozi wyginięcie. Google we współpracy z ekologami chce śledzić morskich kłusowników.

Oceany są zbyt wielkie, by organizacje pilnujące wód międzynarodowych i przestrzegania praw - również tych związanych z ochroną zagrożonych gatunków - mogły realizować swoje zadania. Na pomoc ruszyły im firmy: Google, SkyTruth i Oceana, które chcą pokazać każdą łódź znajdująca się na oceanach. Przygotowywany przez nich program bazuje na danych przesyłanych przez AIS - systemu, w który musi być wyposażony każdy statek, by nie zgubić się na oceanie. Po nałożeniu danych z tego systemu na mapę satelitarną, można zobaczyć czy jakiś statek nie znajduje się w strefie zakazanej.
GlobalFischingWatch już funkcjonuje, pokazuje jednak dane z 2012 i 2013 roku i to tylko dla statków, które zostały zarejestrowane jako statki rybacki lub prowadzące taką działalność. Jest co prawda plan, by system pokazywał dane w stanie rzeczywistym, ale do tego jeszcze długa droga. Nie znaczy to, że proponowane rozwiązanie jest idealne. Nadal istnieją dziury, które trzeba załatać no i zawsze można wyłączyć system AIS. W takim jednak przypadku kapitan statku naraża się na przesłuchanie przez policję.
Ciekawy pomysł, który pozwala śledzić statki kursujące po wodach. W połączeniu z aplikacją SkyRadar można by śledzić wszystkie jednostki poruszające się na wodzie i w powietrzu. Jeszcze wyposażmy samochody w obowiązkowy GPS, zbudujmy aplikacje do ich śledzenia i będziemy mieli pod kontrolą prawie wszystko co się porusza na Ziemii.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube