ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Fiasko misji Rosetta?

Kilka dni temu ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) ogłosiła sukces, gdy po 10 latach lotu na powierzchni komety 67P/Churyumov-Gerasimenko wylądował Philae, lądownik dostarczony tam przez sondę Rosetta.

Jednak po pierwszej euforii i gratulacjach dostrzeżono problem. Lądownik został tak zaprojektowany by jego ogniwa elektryczne ładowały się przy pomocy paneli słonecznych. Philae wylądował jednak w miejscu, do którego promienie słoneczne nie docierają. A w zasadzie docierają - przez prze godziny dziennie, a to nie wystarczy do naładowania ogniw.
Główny naukowiec projektu - Jean-Pierr Bibringi - tak to skomentował: "Jesteśmy dokładnie poniżej urwiska, więc jesteśmy w cieniu na stałe."
Aby lądownik mógł kontynuować pobieranie próbek i przesyłać zgromadzone dane do Rosetty potrzebuje ok. 6-7 godzin światła słonecznego. Na razie energia zgromadzona w bateriach lądownika wystarcza mu na pracę, naukowcy szacują jednak, że wyczerpie się ona w sobotę. W tym dniu, o ile nie znajdzie się rozwiązanie, lądownik przejdzie w stan hibernacji.
Podczas lądowania, Philae odbił się dwa razy od powierzchni komety, co spowodowało przeniesienie go o kilometr od planowanego miejsca lądowania. Dodatkowo jedna z jego podpór tkwi w powietrzu, przez co lądownik nie może wykonać wierceń, nie może też przy pomocy harpunów przymocować się do powierzchni komety. Ponieważ grawitacja jest tam 100.000 słabsza od tej na Ziemii, najmniejszy ruch może wysłać lądownik w kosmos.
ESA nie ma więc prostego zadania. Ma jednak plan wyjścia z kłopotliwej sytuacji. Planuje aktywować jeden z instrumentów lądownika, który może przesunąć go w stronę oświetlonej części komety. Jeśli się to nie powiedzie, agencja będzie musiała czekać kilka miesięcy, aż kometa dotrze w pobliże słońce. Jest szansa, że wtedy zacienione miejsce zostanie oświetlone i uśpiony próbnik będzie mógł być ponownie aktywowany.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube