ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Atlas balansuje na jednej nodze

Wszyscy wiedzą, że duży i ciężki ma problem z równowagą. Nie dotyczy to jednak mechanizmów sterowanych układem cyfrowym, np. robot o nazwie Atlas.

Google Boston Dynamics - firma, która zajmuje się projektowaniem i konstrukcją robotów o sporych gabarytach (przypomnę Big DOG-a czy LS3 - Legged Squad Support System), które nie dość, że potrafią przenosić spore ładunki, to jeszcze potrafią przemieszczać się w trudnych obszarach. O tym jak doskonałe są te konstrukcje świadczy Atlas - kolejny robot z katalogu GBD - który sam ważąc 300kg potrafi bez problemów balansować na jednej nodze.
Za utrzymanie równowagi tego robota odpowiadają algorytmy przygotowane przez IHMC - Institute for Human i Machine Cognition. Instytut ma duże doświadczenie uzyskane w pracach nad robotami zlecanymi przez DARPA. Teraz zarówno IHMC i GBD pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli Atlasowi nie tylko zachować równowagę stojąc na jednej nodze na kupce bloków żużlowych ale i przeskakiwać ze stosu na stos zmieniając nogi. Taki jest plan na 2015 rok.
Jedno jest pewne - robotyka rozwija się dynamicznie. Już niedługo roboty będą nam towarzyszyły w codziennym życiu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube