Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Superkomputer za 97 milionów funtów będzie przepowiadał pogodę

Na pytanie: Jaka jutro będzie pogoda w Wielkiej Brytanii? 75% pytanych odpowie - kiepska. Taka dokładność nie wystarczy jednak pracownikom narodowego serwisu pogodowego - Met Office - dlatego zainwestowali 97 milionów funtów w superkomputer, który będzie przepowiadał pogodę.

CrayXC40 to prawdziwy olbrzym. i to nie tyko pod kątem procesorów, których ma 480 tysięcy, ale również pod kątem wagi. Waga, na której by go postawiono wskazałaby 140 ton. Komputer ma pracować 13 razy szybciej od dotychczas stosowanego przez Met Office komputera IBM. Aktualizacje pogody mają być dostępne co godzinę, czyli 3 razy częściej niż dotychczas i to z dokładnością do 1.5 km, dzięki czemu można będzie przewidzieć ją np. dla każdej dzielnicy Londynu. Superkomputer ma również pomagać naukowcom w modelowaniu klimatu, pozwalając zaobserwować. w jaki sposób globalne ocieplenie wpływa na konkretne regiony Wielkiej Brytanii.
Komputer ma być uruchomiony już w 2015 roku w siedzibie Met Office w Exeter, ale dopiero w 2017 roku ma dysponować pełną mocą obliczeniową. XC40 Cray będzie największym komputerem, który powstał poza Stanami Zjednoczonymi. Zbudowany ma być na układach Intel Xeon, a oferować dysponować ma mocą obliczeniową o prędkości 16 petaflopów i 17 petabajtami pamięci.
Faktycznie jest to gigant. Ale z drugiej strony... czy przewidywanie pogody jest tak ważne by wydawać na nie taką kwotę? Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na np. walkę z głodem na świecie?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube