Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

"Palczasty" egzoszkielet

Pomimo ostatniego przełomu, jakiego dokonali polscy lekarze w przypadku naprawy uszkodzonego kręgosłupa, egzoszkielety wcale nie odchodzą do lamusa. Poza usprawnieniem upośledzonych ruchowo kończyn, mają one również inne zastosowania. Pisałem już o konstrukcjach wspierających stoczniowców czy żołnierzy, a dziś parę słów na temat małego egzoszkieltu, który może wesprzeć ludzi pracujących z klawiaturą.

Na pomysł palczastego egzoszkieletu - Dexmo - wpadła firma Dexta. Co prawda pomysł rękawicy wyposażonej w różnego rodzaju czujniki nie jest nowy. Są rękawice do Kinecta, są rękawice do VR itp. Tymczasem Dexmo to tania konstrukcja, która założona na dłoń może być wykorzystana do różnych rzeczy. Projektanci jako przykładowe zastosowania podają: sterowanie robotem, zdalnym samochodem, inteligentnym oświetleniem, korzystanie z wirtualnej rzeczywistości czy nawet miksowanie muzyki. Obecnie firma za pośrednictwem Kickstartera próbuje zdobyć 200 tysięcy dolarów na uruchomienie produkcji - każdy kto przyłoży do tego rękę może liczyć na swoją własną sztukę.
Tymczasem Dexmo oferowane ma być w dwóch wariantach, które różnią się między sobą funkcjonalnością. Wersja bardziej zaawansowana może korzystać z wirtualnej rzeczywistości w takich systemach jak Oculus Rift . Co więcej, wersja ta posiada również czujniki pozwalające na wyczucie rozmiaru obiektu wirtualnego. Wersja prostsza jest jedynie urządzeniem wejściowym, przesyła więc sygnały tylko w jedną stronę. Wykorzystana do sterowania robotami może być wykorzystana podczas wrażłiwych i niebezpiecznych zadań, takich jak np. rozbrajanie bomb.
A jak wygląda Dexmo to w praktyce, pokazują poniższe filmy.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube