Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Filmowe pistolety laserowe nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością

Laserowe pistolety plasują się dość wysoko w rankingu filmów fantastycznych. Okazuje się jednak, że to co widzimy na ekranie, nijak się ma do tego, co obserwujemy w świecie realnym.

Tym razem sprawę laserów i tego jak wygląda walka przy ich pomocy badali polscy uczeni. Jako kraj mamy już doświadczenie z laserami, wystarczy wspomnieć o wynalezionym przez polskich naukowców niebieskim laserze. Tymczasem do badania strzałów i wybuchów laserowych, polskie mądre głowy wykorzystały szybki aparat zsynchronizowany z impulsami, które symulowały przemieszczające się w powietrzu strzały laserowe. W połowie drogi umieszczona została dysza pary wodnej, która miała pokazać jonizację plazmy. Gdy uruchomiono podczerwone światło lasera, pojawiły się ślady białych impulsów z włóknami plazmy.
Doświadczenie pokazało, że to co pokazują nam filmy w postaci wsidowiskowych efektów, w praktyce może wyglądać całkiem inaczej. Niemniej, pokazało również, że kierując laser w głąb atmosfery można przy jego pomocy wykrywać zanieczyszczenia.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube