Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujnik na skalę atomu pokaże jak działa umysł

Ludzki umysł od zawsze był czymś, co naukowcy chcieli zgłębić. Robili to na różne sposoby, podchodząc do niego na różne sposoby. Jedni kroili, inni badali napięcia elektryczne, inni po prostu rozmawiali z pacjentem. Wszyscy jednak mieli jeden cel - zbadać jak on funkcjonuje.

Jednym z najczęściej stosowanych podejść w badaniach mózgu, było badanie neuronów. Realizowane ono było na trzy sposoby: mierzenie aktywności elektrycznej, stymulacja lub wizualizacja anatomii. Niestety, z uwagi na różne urządzenia i metody pomiarowe, nie można było ich połączyć. Jest chyba jednak przełom. Naukowcy pracujący dla DARPA i Uniwersytetu Wisconsin dokonali pozornie niemożliwego. Zbudowali hybrydowy czujnik, który łączy w sobie zarówno techniki pomiarów elektrycznych, jak i optycznych, a na dodatek w postaci dynamicznego obrazu pokazuje co dzieje się wewnątrz umysłu.
Czujnik składa się z ultra cienkiego grafenu (grubość zaledwie 4 atomy!!!), który przewodzi elektryczność i emituje światło. Wprowadzenie czujnika do tkanki nerwowej pozwala monitorować praktycznie każdy aspekt aktywności mózgu. Ponieważ grafen jest bezpieczny dla organizmu, taka metoda pomiaru może być naprawdę przełomem w badaniu ludzkiego mózgu.
Prace naukowców są początkową fazą projektu, tak więc jeszcze długa droga do implantów grafenowych. Jednak kiedy już do tego dojdzie... Lekarze i naukowcy będą mogli zobaczyć korelację pomiędzy aktywnością niektórych części mózgu i zachowań człowieka. Być może pomogą one w leczeniu chorób, które wcześniej pozostawały tajemnicą.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube