Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujnik na skalę atomu pokaże jak działa umysł

Ludzki umysł od zawsze był czymś, co naukowcy chcieli zgłębić. Robili to na różne sposoby, podchodząc do niego na różne sposoby. Jedni kroili, inni badali napięcia elektryczne, inni po prostu rozmawiali z pacjentem. Wszyscy jednak mieli jeden cel - zbadać jak on funkcjonuje.

Jednym z najczęściej stosowanych podejść w badaniach mózgu, było badanie neuronów. Realizowane ono było na trzy sposoby: mierzenie aktywności elektrycznej, stymulacja lub wizualizacja anatomii. Niestety, z uwagi na różne urządzenia i metody pomiarowe, nie można było ich połączyć. Jest chyba jednak przełom. Naukowcy pracujący dla DARPA i Uniwersytetu Wisconsin dokonali pozornie niemożliwego. Zbudowali hybrydowy czujnik, który łączy w sobie zarówno techniki pomiarów elektrycznych, jak i optycznych, a na dodatek w postaci dynamicznego obrazu pokazuje co dzieje się wewnątrz umysłu.
Czujnik składa się z ultra cienkiego grafenu (grubość zaledwie 4 atomy!!!), który przewodzi elektryczność i emituje światło. Wprowadzenie czujnika do tkanki nerwowej pozwala monitorować praktycznie każdy aspekt aktywności mózgu. Ponieważ grafen jest bezpieczny dla organizmu, taka metoda pomiaru może być naprawdę przełomem w badaniu ludzkiego mózgu.
Prace naukowców są początkową fazą projektu, tak więc jeszcze długa droga do implantów grafenowych. Jednak kiedy już do tego dojdzie... Lekarze i naukowcy będą mogli zobaczyć korelację pomiędzy aktywnością niektórych części mózgu i zachowań człowieka. Być może pomogą one w leczeniu chorób, które wcześniej pozostawały tajemnicą.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube