Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jednym ze sposobów przemytników, którzy zajmują się szmuglowaniem kontrabandy drogą morską jest umieszczanie ładunku pod kadłubem. Straż graniczna może sprawdzić wnętrze jednostki, ale zbadanie kadłuba poniżej linii wodnej jest kłopotliwe. A w zasadzie było, bo naukowcy z MIT opracowali robota, który może szybko i sprawnie sprawdzić kadłub statku.

Robot, jak widać na zdjęciu, ma kształt lekko zdeformowanej kuli do kręgli. Ta kula może jednak bez problemów opłynąć pod wodą kadłub, a nawet zajrzeć do wałów napędowych statku. Urządzenie jest dyskretne, nie zostawia śladów na powierzchni w postaci wydobywających się baniek powietrza. Układ napędowy umieszczono w przezroczystej obudowie, w dolnej części konstrukcji. Dzięki temu może on ukrywać się wśród glonów pozostając niezauważonym dla przemytników. Górna połowa jest wodoszczelna, w niej ukryta jest cała elektronika - baterie, anteny, obwody drukowane itp.
Autorami robota są doktorant Sampriti Bhattacharyya i profesor inżynierii Harry Asada. Swojego robota zaprezentowali podczas Międzynarodowej Konferencji na temat inteligentnych robotów i systemów, która niedawno się odbyła. Bhattacharyya szacuje, że robota będzie można kupić już za 600 dolarów, dzięki czemu każdy port będzie mógł dysponować całą flotą takich maleństw, które będą mogły w szybki sposób przeprowadzać podwodne inspekcje kadłubów.
Obecnie naukowcy skupiają się na wykonaniu drugiego prototypu, który będzie mógł bezprzewodowo ładować swoją baterię, będzie dysponował wydajniejszą baterią oraz będzie mógł wykonywać skanowanie statku bez konieczności dotykania jego kadłuba.
Problem w tym, że takie same roboty - ze zmodyfikowanym oprogramowaniem - mogą wykorzystać przemytnicy do transportu kontrabandy. Nie będzie łatwo określić właściciela takiego robota "złapanego na gorącym uczynku", jeśli w pobliżu będzie kilka jednostek. A przemyt pod wodą, przy pomocy tak małego robota, będzie naprawdę dyskretny.
Jedno jest pewne. Tak jak w powietrzu pojawia się coraz więcej dronów, tak i pod wodą niedługo pojawią się ich odpowiedniki. I rozwiązania przedstawione w "SeaQuest" staną się faktem.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube